UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Troska o przyszłość dzieci objawia się nie tylko w ich odpowiednim wychowaniu i w zapewnieniu edukacji, ale także – w zadbaniu o to, aby mieli dobry i pewny start w dorosłość. Pomóc w tym mogą z pewnością polisy inwestycyjne.

 

Warto zatem poznać zalety takiego rozwiązania.

1. Co różni polisy inwestycyjne od ubezpieczeń posagowych?

W przypadku polis inwestycyjnych ochrona ubezpieczeniowa jest doprawdy niewielka, gdyż one mają inny cel – systematyczne gromadzenie środków i ich pomnażanie. Tak jak w ubezpieczeniach posagowych, tak i tutaj składki wpłacasz regularnie (miesięcznie, kwartalnie, rocznie – istnieje też możliwość jednorazowej wpłaty, którą z czasem można powiększyć), ale tutaj większość składek idzie na poczet inwestowania, a nie, jak w przypadku ubezpieczeń posagowych, na ochronę ryzyka ubezpieczeniowego.

2. Ile zarobię dzięki polisie inwestycyjnej?

To oczywiście zależy od wyboru funduszu inwestycyjnego. Generalnie jednak jest tak, że dzięki stosunkowo niskim kosztom zarządzania i niewielkim opłatom za ryzyko ubezpieczeniowe, zysk może być naprawdę duży.

Wysokość stopy zwrotu (a co za tym idzie – także Twojego zysku), zależy od tego, który fundusz inwestycyjny wybierzesz – te oferujące wyższą stopę zwrotu są naznaczone większym ryzykiem, tak więc zysk może być mniejszy od zakładanego. Nad odpowiednim wyborem strategii pod kątem potrzeb czuwają wykwalifikowani doradcy inwestycyjni. Bardzo często środki rozdysponowane są na kilku funduszach, aby możliwie najbardziej zdywersyfikować ryzyko.

3. Jak wypłacane są środki z polisy inwestycyjnej?

Wypłata środków następuje w następujących sytuacjach:

  • kiedy dziecko ukończy 13 lat – przed osiągnięciem pełnoletności może już dysponować środkami, ale tylko i wyłącznie za zgodą rodziców;

  • po osiągnięciu przez dziecko wieku ustalonego w umowie – najczęściej po skończeniu 18 roku życia;

  • w przypadku śmierci ubezpieczonego – wypłacana jest suma ubezpieczenia (czyli wysokość wpłaconych składek) lub wartość rachunku inwestycyjnego – zależnie, co jest większe;

  • w przypadku rozwiązania umowy przez ubezpieczonego.

polisa posagowa

 

Zakup polisy inwestycyjnej powinien być przemyślany, a jej zakres i suma ubezpieczenia odpowiednio dopasowana do możliwości finansowych fundatora. Jest to o tyle istotne, że umowa zawierana jest na wiele lat, co wiąże się z regularnym opłacaniem składek. Warto też mieć świadomość tego, że polisa inwestycyjna, jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym, który może mieć wpływ na wysokość zgromadzonych środków.

 

By dobrze dobrać taką polisę należy zrobić szczegółowe rozpoznanie rynku ubezpieczeniowego. Można tego dokonać za pomocą porównywarki ubezpieczeniowej, gdzie po wpisaniu kilku istotnych danych otrzymamy propozycje ofert dopasowane do naszych wymagań. 

 

Warto zabdać o przyszłość finansową sowjego dziecka i warto to zrobić już teraz, ponieważ jak wynika z badań przeprowadzonych przez TU Prodential ponad 75% badanych nie odkłada żadnych środków na ich przyszłość, chociaż jest światełko w tunelu, bo 47% jeszcze planuje takie odkładanie.

 

Redakcja portalu ubezpieczonedziecko.pl

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.