UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Ubezpieczenie posagowe rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim jest stworzone z myślą o zapewnieniu dziecku łatwego i pomyślnego startu w dorosłość, a od rodziców zależy jak długo oszczędności mają znajdować się na koncie. Jedną z zalet takiej formy gromadzenia kapitału jest elastyczność.

 

Zakup tego rodzaju polisy jest najbardziej korzystny w momencie, gdy dziecko jest jeszcze małe. Dlaczego? Ponieważ im wcześniej rodzic pomyśli o polisie, tym więcej pieniędzy – zakładając systematyczne dokonywanie składek w stałej wysokości – otrzyma potomek w chwili zakończenia umowy.

 

 

Sprawdź polisę dedykowaną

 

 

 

Powód 1: zabezpieczenie przyszłości dziecka na wypadek śmierci rodzica

 

W razie śmierci fundatora dziecko otrzymuje comiesięczną rentę, a firma ubezpieczeniowa przejmuje opłaty składek za polisę. Jeśli w okresie trwania umowy dojedzie do nieszczęśliwego wypadku, w którym ubezpieczony rodzic poniesie śmierć, a dziecko dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, dostanie ono dożywotnią rentę.

 

Powód 2: oszczędność pieniędzy z myślą o dziecku

 

Polisa posagowa to nie tylko oszczędności, ale też możliwość pomnażania zgromadzonego dotychczas kapitału w funduszach inwestycyjnych. Przy czym należy pamiętać, że wysokość zysku jest uzależniona od wybranej formy inwestowania. Świadomość celu, jakim jest zgromadzenie kapitału dla dziecka, zachęca do regularnego oszczędzania – bez zawartej polisy zapewne cieżko byłoby zdyscyplinować się do sumiennego odkładania nawet niewielkich sum.

 

Powód 3: środki na dowolny cel

 

Przeznaczenie zgromadzonych środków zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni rodzica. Osiągnięcie przez dziecko pełnoletności jest momentem, w którym nagromadzona suma pozwoli pokryć różne wydatki, a jest ich całkiem sporo: sfinansowanie studiów (materiały naukowe, dojazdy, akademik lub stancja, wyżywienie), zakup czy wniesienie wkładu własnego albo zakup mieszkania. Najwazniejsze, by decyzja o lokowaniu środków była przemyślana i przedyskutowana z dzieckiem. Dla niego to przy okazji pierwsza poważna lekcja z inwestowania kapitału.

 

Powód 4: zwolnienie z podatku

 

Cała kwota jaką, bez względu na długość trwania polisy posagowej, udało się zgromadzić na koncie, jest wolna od 19-procentowego podatku od dochodów kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki. Odszkodowanie wypłacone np. z tytułu śmierci rodzica nie będzie również objęte podatkiem od spadków i darowizn.

 

O wspomnianej już elastyczności świadczy także częstotliwość dokonywania składek: jednorazowo bądź regularnie (raz na miesiąc, kwartał lub w innym wymiarze czasu). W przypadku pierwszej z opcji istnieje możliwość dopłacania do polisy indywidualnie ustalonej z towarzystwem sumy.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

 

Porównaj ubezpieczenia

 

 

 

 

 

 

Średnia ocena: 3.5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.