UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Nie da się ukryć, że Pierwsza Komunia Święta zbliża się wielkimi krokami. W ferworze gorących przygotowań rodzice muszą jeszcze pomyśleć o prezencie, który sprawi dziecku radość, ale będzie też wyjątkowy, przydatny i adekwatny do tak szczególnego wydarzenia. Co zatem wybrać?

 

 

Jeszcze kilka lat temu tradycyjnym prezentem był złoty lub srebrny medalik bądź krzyżyk. W połączeniu z Pismem Świętym stanowiły nieodłączny element każdej uroczystości komunijnej. Obecnie taki podarunek uważany jest za przestarzały, nieprzydatny i niepotrzebny, a dziecko na pewno na jego widok szaleć nie będzie. Czy ktoś się jednak zastanowił, że taki medalik czy Biblia to symbole Pierwszej Komunii? To pamiątka wyjątkowego dnia. Dlatego rodzice, chrzestni czy dziadkowie powinni rozważyć zakup takiego prezentu.

 

 

Wybierz mądry prezent

 

Lista życzeń

 

Niewątpliwie radość dziecku sprawią głównie nowinki technologiczne. Obecnie to one są najczęściej kupowane i darowane. Jednak te współczesne gadżety po kilku latach będą przestarzałe. I nie mówimy tego złośliwie, wynika to z prostego i logicznego odczytu rzeczywistości – postęp technologiczny jest nieubłagany i najnowszy smartfon dzisiaj, za 2 lata będzie przeżytkiem.

 

Sklepy, zarówno te stacjonarne  jak i online, prześcigają się w różnego rodzaju rankingach prezentów komunijnych. Poniżej przedstawiamy naszą listę prezentów powstałą w oparciu o sklepowe zestawienia, jednak wzbogaconą o rzeczy bardziej przydatne i pożyteczne w przyszłości. 

 

  1. Tablet, laptop, netbook – z całej listy prezentów te zdecydowanie są najdroższe, jednak warto pamiętać, że tego typu urządzenie posłuży nie tylko do gier czy oglądania filmów, ale też do nauki. Najtańsze z tej listy, to netbooki, za które zapłacimy ok 1000 zł.
  2. Telefon komórkowy, smartphon – pierwsza komunia święta to często okazja do obdarowania dziecka pierwszym telefonem komórkowym. Warto tutaj się zastanowić, czy faktycznie smartfon to dobry pomysł. Po pierwsze, jest zdecydowanie droższy. Po drugie, dziecko posiadające modne urządzenie może zostać okradzione.
  3. Smartwatch (inteligentny zegarek) – jak to określają sprzedawcy – tegoroczny hit wśród prezentów. Cena od 300 zł.
  4. Zegarek – zanim wybierzemy konkretny model, warto zorientować się jakie trendy panują obecnie wśród rówieśników. Ceny zazwyczaj zaczynają się od 150 zł.
  5. Rower, skuter – rowery od zawsze cieszyły się popularnością wśród prezentów komunijnych. Nic dziwnego, dobrze dobrany sprawi nie tylko radość dziecku, ale zapewni mu też dawkę tak potrzebnego ruchu. Cena roweru, to wydatek ok 600 zł. Skuter też jest coraz bardziej na czasie, jednak nie każdy może na niego pozwolić, bowiem wydatek jest dosyć spory – ok. 2500 zł.
  6. Pieniądze – kwota zależy wyłącznie od możliwości finansowych fundatora. A może dziecko zbiera na jakiś wymarzony prezent? Warto podpytać rodziców i np. dołożyć brakującą kwotę.
  7. Polisa posagowa – jest to finansowe zabezpieczenie przyszłości dziecka. Nie jest to popularny prezent, a nawet nie jest rozpatrywany w kategorii prezentu. A szkoda, bo pierwsza komunia jest dobrą okazją do tego, by zadbać o dziecka dobry start w przyszłość. Cena od 120 zł miesięcznie. Po osiągnięciu przez dziecko określonego w umowie wieku, np. 20 lat, dziecko może otrzymać od 15 tys. zł do nawet 70 tys. zł. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości.

 

Poczucie wartościowej  inwestycji

Każdy z nas na pewno inaczej rozumie pojęcie „dobrze zagospodarowanych” pieniędzy. Jednak w sytuacji, kiedy ta gospodarność dotyczy dziecka i jego przyszłości pojęcie to jest równoznaczne z oszczędzaniem, odkładaniem czy rozsądnym inwestowaniem. Nie bez powodu w naszym zestawieniu znalazła się propozycja polisy posagowej jako prezentu z okazji Pierwszej Komunii Świętej. 

 

Sprawdź, czym jest polisa posagowa

 

W tym momencie dziecko tego na pewno nie doceni, dlatego do polisy warto dołączyć prezent tzw. tymczasowy, np. telefon, laptop czy rower. Jednak po kilkunastu latach, gdy będzie się wybierało na studia, albo wymarzy sobie podróż dookoła świata, wypłacone świadczenie z polisy posagowej będzie nieocenione. Dziecko zyska niezależność i wolność, a rodzice wdzięczność i poczucie spełnionego obowiązku.

 

Irena Jedinskaja

 

Porównaj oferty ubezpieczeń posagowych

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.