UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Polisa posagowa jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej korzystnych produktów inwestycyjno-ochronnych dla najmłodszych, ale nie jedynym. Rynek ubezpieczeń nieustannie dostosowuje się do potrzeb konsumentów z uwzględnieniem ich wieku oraz przede wszystkim potrzeb.

 

Choć brzmi to dość przewrotnie, polisa posagowa na życie może obejmować wyłącznie wybrane składniki tradycyjnego produktu ubezpieczeniowego dedykowanego osobom niepełnoletnim. Zamiast funkcji inwestycyjno-ochronnej produkt w zależności od wyboru spełnia rolę inwestycyjną bądź ochronną.

 

 

Znajdź alternatywę dla siebie

 

Tylko inwestycja

 

Jeśli rodzic myśli wyłącznie o odkładaniu i pomnażaniu kapitału na przyszłość swojego dziecka, wtedy idealnym rozwiązaniem okazują się różnego rodzaju programy inwestycyjne. Jednym z nich jest "Pierwszy Krok" dostępny w ofercie Avivy. W oparciu o opisany niżej przykład działa wiele podobnych produktów – różnica polega na wysokości i częstotliwości dokonywania składek, liczbie funduszy inwestycyjnych do wyboru czy minimalnym okresie trwania umowy.

 

W analizowanej ofercie najmniejsza możliwa składka wpłacana co miesiąc wynosi 50 złotych, choć rodzic czy opiekun sam decyduje o częstotliwości wpłat – ważne, by do końca roku zgromadzić na koncie dziecka 12-krotność zadeklarowanej miesięcznej wpłaty. Kwota składki jest elastyczna i może w każdej chwili ulegać zwiększeniu. Z kolei czas trwania programu jest ustalony na co najmniej 3 lata.

 

Plusem podobnych rozwiązań jest również fakt, że są one tańsze od ubezpieczeń posagowych.

 

Tylko ubezpieczenie

 

Z kolei ci rodzice, którzy na pierwszym miejscu stawiają zapewnienie ochrony dla dziecka, powinni rozważyć zakup specjalnego pakietu NNW. Takim rozwiązaniem dysponuje np. PZU. Zakres ubezpieczenia obejmuje nie tylko okoliczności związane z nieszczęśliwym wypadkiem, ale także zawałem serca, krwotokiem śródczaszkowym czy omdleniem lub atakiem epilepsji. W ramach programu ochronnego dziecko ma zapewnioną organizację i opłacenie m.in. domowej wizyty lekarza lub pielęgniarki, rehabilitacji, indywidualnych lekcji w domu czy wizyty psychologa.

 

Inną opcją są ubezpieczenia grupowe dla dzieci gwarantujące finansowe wsparcie w razie poważnego zachorowania, hospitalizacji czy śmierci rodziców. Podstawową funkcją tej polisy jest zapewnienie dziecku wsparcia w trudnych momentach życia. Niemniej jednak często istnieje możliwość dokupienia ubezpieczeniowych funduszy inwestycyjnych i pomnażanie oszczędności z myślą o przyszłości.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

Nie czekaj ani chwili dłużej

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.