UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Ubezpieczenia na życie są dość pojemną kategorią rozwiązań przeznaczonych tak dla dorosłych, jak i dzieci. Nie zawsze jeden typ polisy będzie odpowiadał konkretnemu odbiorcy, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie formuły ochrony polisowej.

 

Polisa posagowa to tylko jedna z możliwości zapewnienia dziecku ochrony na życie. Tutaj dodatkowo rodzic czy opiekun zawierający z Towarzystwem umowę ubezpieczeniową deklaruje regularne opłacanie składek do momentu wskazanego w umowie.

 

Składka miesięczna w wysokości np. 250 zł trafia do ubezpieczyciela, ale tylko w mniejszej części odpowiedzialnej za ochronę życia (a właściwie finansowe odszkodowanie z tytułu wypadku dziecka czy śmierci osoby opłacającej składki).

 

Reszta środków ze wspomnianych 250 zł jest czasowo „zamrażana” na specjalnie utworzonym koncie, z którego wypłata będzie możliwa po uzyskaniu przez dziecko pełnoletniości czy zakończeniu przez niego studiów. Ten zapis jest ustalany między dorosłym właścicielem polisy a Towarzystwem.  

 

 

Wybierz rozwiązanie dla siebie i dziecka

 

 

Polisa życiowa dla całej rodziny

Założenie rodziny to, stosując terminologię finansową, inwestycja długoterminowa, ale taka, która nie ma nic wspólnego z pojęciem zysków czy strat. Nie da się ukryć, że każde gospodarstwo domowe opiera się na pewnym budżecie, którego zachwianie może odbić się na wszystkich członkach rodziny. Dlatego posiadając dzieci warto zabezpieczyć ich przyszłość na wypadek takiego finansowego zachwiania.

 

Powody, dla których rodzina traci płynność ekonomiczną są różne:

 

  • utrata pracy,
  • ciężka choroba,
  • wypadek,
  • śmierć.

 

Na wszystkie te okoliczności można się ubezpieczyć z tytułu polisy na życie, pamiętając jednak, że podstawowy zakres ochrony dotyczy śmierci rodzica czy opiekuna – wówczas pieniądze z polisy mają pozwolić reszcie rodziny utrzymać się na dotychczasowym poziomie.

 

W przypadku pozostałych okoliczności istnieje możliwość rozszerzenia umowy podstawowej o inne ryzyka łącznie z dodaniem do polisy wszystkich członków rodziny. Jeśli dojdzie do wypadku rodzica, jak i dziecka, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie na tych samych zasadach.

 

Polisa na życie dla rodziny, ale i osoby indywidualnej, to rozwiązanie terminowe. Umowa jest podpisywana na określony czas. W zależności od Towarzystwa ubezpieczony może być objęty ochroną roczną bądź znacznie dłuższą – na 5, 10, a nawet 15 lat.

 

Ten rodzaj polisy jest przydatny szczególnie dla rodzin posiadających małe dzieci – niezdolnych do egzystencji w przypadku śmierci rodzica czy opiekuna.

 

 

Ubezpieczenie z funkcją inwestycyjną

Ta sama polisa dla rodziny może być również sposobem na czerpanie zysków z inwestowania, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji ochronnej. O ubezpieczeniu z funkcją inwestycyjną powinni pomyśleć ci, którzy chcieliby pomnożyć swój kapitał.

 

Pieniądze ze składek nie są – jak to ma miejsce w polisach posagowych – przechowywane na koncie, ale inwestowane na rynku za pośrednictwem ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

 

Trzeba liczyć się z tym, że UFK działają na prawach giełdy, gdzie możliwe są zarówno wzrosty, jak i spadki akcji. W przypadku bessy ubezpieczony może stracić część wpłaconych składek, choć ochrona na życie z tytułu ubezpieczenia nadal będzie mu przysługiwała.

 

 

Porównaj wyselekcjonowane polisy

 

 

Bez względu na wybór konkretnego rozwiązania cel ubezpieczenia jest jeden: ochrona najmłodszych przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wypadków i innych zdarzeń przewidzianych w zakresie polisy.

 


Michał Ratajczak

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.