UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Ubezpieczenie na życie ma ogromne znaczenie w naszym życiu. Polisa wpływa na poczucie bezpieczeństwa, komfort psychiczny oraz stan naszych finansów. Dzięki ubezpieczeniu możemy zabezpieczyć przyszłość, zdrowie, rodzinę, ale także inwestować pieniądze, które przyniosą nam spore zyski.

 

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

 

 

Posiadanie ubezpieczenia jest również istotne dla naszych bliskich. Szczególnie wtedy, gdy mamy kredyt hipoteczny lub posiadamy dzieci. Nasza nagła śmierć może pozostawić naszych najbliższych ze sporymi trudnościami finansowymi, dlatego warto wcześniej o tym pomyśleć i odpowiednio się zabezpieczyć.

 

Dziecko potrzebuje bezpieczeństwa - także finansowego

Dla rodzica ważna jest wspólna przyszłość z dzieckiem. Chcemy zapewnić bezpieczny rozwój swoim pociechom. Z kolei dla dzieci zawsze będzie najważniejszy rodzic i to, żeby był obok nich. Bliskość rodziców jest niezwykle istotna w prawidłowym rozwoju dziecka. Zatem jego bezpieczeństwo idzie z tym w parze.

 

Trudne życiowe sytuacje są dla dziecka niezwykle stresujące i w przyszłości mogą wyrażać się w postaci traum. Aby tego uniknąć, powinniśmy zapewnić sobie wsparcie finansowe na trudny czas a także maksymalną ochronę dla siebie i rodziny.

 

Wsparcie finansowe może przydać nam się w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku i będziemy potrzebować długiego leczenia lub drogiej rehabilitacji. Możemy również zabezpieczyć się na wypadek trwałej utraty zdolności do pracy. W takich momentach sytuacja finansowa mocno ulega pogorszeniu, co odczuwają przede wszystkim dzieci. To w nich w tym czasie pojawia się lęk o przyszłość, czego możemy się zupełnie po nich nie spodziewać. Dzieci powinny wychowywać się w poczuciu spokoju i bezpieczeństwa, mając pewność, że rodzicom nic nie zagraża. A w tym pomoże właśnie ubezpieczenie na życie.

 

Odpowiednie rozszerzenie może również zapewnić zarówno pomoc medyczną, konsultacje u specjalistów, jak i czasową opiekę nad naszymi dziećmi na wypadek konieczności naszej hospitalizacji.

 

 

Świadczenie w razie straty rodzica

Przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zarówno tego, jakie mogą spotkać nas choroby, jak i wypadków czy nagłej śmierci. Na taką sytuację dobrze jest być wcześniej przygotowanym, szczególnie gdy posiada się rodzinę. Nasza śmierć oprócz ogromnego wstrząsu i stresu może nieść za sobą ogromne problemy finansowe, co jest dodatkowym ciężarem dla pozostałych.

 

Warto również porozmawiać z współmałżonkiem o zakupie ubezpieczenia na życie. Przedwczesna śmierć może spotkać zarówno nas, jak i drugą stronę. Nie bójmy się o tym porozmawiać, podjąć wspólnie pewne decyzje. Śmierć jednego z rodziców to nie tylko dziedziczenie majątku, ale również dziedziczenie kredytów i problemów finansowych. Aby uchronić nasze dzieci przed taką sytuacją, powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo finansowe. Polisa na życie przewiduje w takiej sytuacji wypłatę świadczenia, które pozwoli pozostałym członkom rodziny poradzić sobie finansowo po stracie bliskiej osoby.

 

Dzieci w trudnych sytuacjach szybciej dojrzewają i bardzo często rozumieją więcej, niż nam się wydaje. Są świetnymi obserwatorami i doskonale wyczuwają złą atmosferę, sytuacje i napięcia. Dzięki zakupie ubezpieczenia na życie zyskamy spokój, który pozwoli cieszyć nam się wspólnie spędzonym czasem. Nie będziemy musieli martwić się o przyszłość naszych najbliższych na wypadek, gdyby nas zabrakło.

 

 

ZRÓB PORÓWNANIE POLIS

 

 

Aby dokonać dobrego wyboru, warto poświęcić kilka chwil na sprawdzenie dostępnych ofert. Rynek ubezpieczeniowy jest dzisiaj niezwykle bogaty w elastyczne oferty, dzięki czemu z całą pewnością znajdziemy odpowiednią ofertę dla siebie i najbliższych.

 

Warto dokładnie czytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, zapoznać się z wysokością sumy ubezpieczenia, kwotami świadczeń, rodzajem wsparcia a także wyłączeniami.

 

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.