UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Jesteś rodzicem kilkuletniego dziecka, które chcesz zabezpieczyć? Rozważasz rozmaite opcje ubezpieczeniowe a wśród nich zakup polisy posagowej? Ile kosztuje miesięczna składka ubezpieczeniowa? Jaki zakres ochrony może zawierać ubezpieczenie dla dziecka? Sprawdź i przekonaj się czy taka polisa się opłaca!

 

Jesteś rodzicem kilkuletniego dziecka, które chcesz zabezpieczyć? Rozważasz rozmaite opcje ubezpieczeniowe a wśród nich zakup polisy posagowej? Ile kosztuje miesięczna składka ubezpieczeniowa? Jaki zakres ochrony może zawierać ubezpieczenie dla dziecka? Sprawdź i przekonaj się czy taka polisa się opłaca!

 

Martwisz się o przyszłość swojego dziecka i chcesz zabezpieczyć jego przyszłość. Masz wiele możliwości wyboru. Możesz ubezpieczyć swoje potomstwo w ramach polisy na życie, którą wykupiłeś dla całej rodziny, możesz pomyśleć o inwestowaniu na giełdzie czy założeniu polisolokaty. Wreszcie warto rozpatrzyć także zakup polisy posagowej. Takie ubezpieczenie to rozwiązanie dla osób, które chcą pewnej ochrony w postaci zagwarantowanej sumy ubezpieczenia, którą otrzyma twoje dziecko po upłynięciu okresu na jaki została zawarta umowa ubezpieczenia.

polisa posagowa

Zakres ubezpieczenia polisy posagowej

Ubezpieczenie posagowe może pełnić dwojaką funkcje. Po pierwsze, funkcję ochronną, czyli stanowi zabezpieczenie dziecka na wypadek śmierci rodzica lub rodziców. Wyobraź sobie, że giniesz w wypadku samochodowym, a twoje dziecko zostaje sierotą. Jak będzie wyglądała jego przyszłość? A co jeśli poważnie zachorujesz lub będziesz inwalidą niezdolnym do pracy zarobkowej? Warto zabezpieczyć siebie w ramach polisy na życie oraz swoich najbliższych.

 

Po drugie, polisa posagowa może pełnić funkcję inwestycyjną. Płacisz co miesiąc składkę ubezpieczeniową, która jest przeznaczona na zbieranie kapitału dla dziecka, który otrzyma w określonym przez nas momencie np. po osiemnastych urodzinach, przed pójściem na studia, w dniu ukończenia dwudziestego piątego roku życia itd. Uzbierana kwota może zostać przeznaczona na wybrany cel np. na studia, wkład własny przy zakupie mieszkania czy... wesele.

 

Taki kapitał pomoże dziecku z optymizmem rozpocząć dorosłe życie oraz pomóc w rozwoju własnym np. młody student nie będzie musiał szukać jakiejkolwiek pracy, aby zarobić na własne utrzymanie, ale będzie mógł poświęcić swój czas na naukę oraz zbieranie doświadczenia zawodowego w wybranej dziedzinie poprzez wolontariat, praktyki, udział w pracy koła naukowego i innych projektów studenckich.

 

Ile kosztuje polisa posagowa?

 

Ubezpieczenie posagowe nie zalicza się do najtańszych, ale pamiętaj, że zawsze można dostosować składkę do własnych potrzeb. Generalnie mamy następującą radę: im szybciej wykupisz dziecku taką polisę, tym lepiej. Najlepiej od razu po urodzeniu. Wtedy możesz wybrać długi okres ubezpieczenia np. 20, 25 lat i uzbierać pokaźniejszą sumę lub też mniejszą, ale przy stosunkowo niskiej składce ubezpieczeniowej, która nie będzie dużym problemem dla domowego budżetu.

 

Miesięczna składka polisy posagowej to koszt już od 125 zł. Oczywiście, jeżeli chcemy uzbierać wysoką sumę ubezpieczenia i to w ciągu krótszego okresu ubezpieczenia niż np. 20 lat, wtedy musimy liczyć się ze znaczącym przyrostem wysokości składki. Dla przykładu: dla polisy posagowej o następującym zakresie ochrony:

 

  • 50 000 zł po osiągnięciu dorosłości przez dziecko,
  • 50 000 zł do wypłaty w przypadku inwalidztwa dziecka,
  • 100 000 zł w razie śmierci rodzica – wypłaca całej kwoty dla dziecka,

składka ubezpieczeniowa za okres ok. 15-18 lat może wynieść ok. 500 zł. Jeżeli cena składki wydaje nam się bardzo wysoka warto zmniejszyć sumę ubezpieczenia, wydłużyć okres trwania polisy lub jeszcze raz przemyśleć zakres ochrony. Może chcesz tylko uzbierać kapitał lub jedynie zabezpieczyć dziecko na wypadek śmierci rodzica?

 

Ubezpieczenie posagowe jest warte rozważenia. Nie jest to jednak polisa na którą możesz zdecydować się po dwóch minutach. Warto porównać oferty polis posagowych, umówić się na spotkanie z agentem, który zaprezentuje Ci najatrakcyjniejszą propozycję i dokładnie wyjaśni wszelkie niuanse w umowie ubezpieczeniowej. Nie podejmuj decyzji pochopnie, ale rozważ wszystkie za i przeciw. Pamiętaj, w grę wchodzi przyszłość twojego dziecka!

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.