UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Urodzenie i wychowanie dziecka wymaga wiele cierpliwości, poświęceń oraz pieniędzy. Specjaliści z Centrum Adama Smitha wyliczyli, że koszt utrzymania dziecka do 20 roku życia to, bagatela, prawie 200 tys. zł. Jak sobie poradzić z takim wyzwaniem?

 

Zakup dziecięcej wyprawki to pierwszy test dla przyszłych rodziców. Listę zakupów otwiera łóżeczko, wózek, zestaw pieluch, ubranka, zabawki, kosmetyki, skończywszy na jedzenie. Stąd koszty pierwszego roku życia sięgające ok. 10 tys. zł. A to dopiero początek.

 

 

    Porównaj polisy dla dziecka

 

 

Trudne dobrego początki

 

Wydatki na dziecko rosną wraz z wiekiem. Jest to związane z wychowaniem potomka, jego rozwojem i edukacją. Koszty żłobka, przedszkola, zajęć pozalekcyjnych, obiadów, książek i przyborów szkolnych – sumy mogą przyprawić niejednego rodzica o zawrót głowy. Nawet okres pozaszkolna wcale nie jest wolny od wydatków – wtedy przecież nadchodzi czas wyjazdów na wakacje i planowanie czasu wolnego nierzadko poza domem. Wychowanie dziecka to ciężka praca i duży wydatek, ale... warto. Uśmiech dziecka wynagradza wszelkie trudy, a rodzina nadaje sens życiu.

 

Inwestycja rodzica w przyszłość

 

Ubezpieczenie posagowe w pierwszej chwili wydaje się kolejnym uciążliwym i stałym wydatkiem. Jednak może stać się jedną z lepszych inwestycji, jaką podejmuje rodzic. Co istotne, polisa posagowa nie jest tylko dla bogatych. Owszem, ludzie zamożni gromadzą w ten sposób oszczędności dla swojego potomstwa, by miało świetny start w dorosłe życie oraz niczego mu nie brakowało, a w razie nieszczęścia np. śmierci rodzica, standard życiowy dzieci nie uległ znaczącemu obniżeniu. Jednak to mniej zamożnym rodzinom takie ubezpieczenie nieraz okazuje się bardziej potrzebne. Bo chociaż chcieliby zapewnić swoim dzieciom lepszą przyszłość, to wciąż problemem są pieniądze, a właściwie ich brak.

 

Profity dla dziecka

 

Ubezpieczenie dziecka nie tylko pozwala zebrać większą sumę na dobry start w dorosłość pociechy – to także forma zabezpieczenia. W razie nieszczęśliwego zdarzenia., jakim jest śmierć rodzica, w wielu polisach posagowych istnieją zapisy mówiące o tym, że ubezpieczyciel w takiej sytuacji przejmie na siebie obowiązek płacenia kolejnych składek bądź wypłaci określoną z góry sumę. Przy czym, im dłuższy okres opłacania składki, tym większa możliwość wybrania niższej i bardziej przystępnej wysokości składki ubezpieczenia.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

 

    Ubezpieczenie dla najmłodszych

 

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.