UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i chciałby, aby przyszłość potomka nie stała pod znakiem zapytania. Jednak przypadki chodzą po ludziach, dlatego rodzice, zwłaszcza młodzi, powinni ubezpieczyć swoje dziecko na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

 

 

Zapewnij ochronę swojemu dziecku

 

 

Ubezpieczenie na wypadek śmierci rodzica najczęściej jest oferowane w ubezpieczeniu na życie łacznie z posagiem dla dziecka. Przed wyborem polisy należy zwrócić uwagę, co gwarantuje ubezpieczenie w chwili śmierci jednego z rodziców – zakres ochrony może być inny w ubezpieczeniu standardowym i w ubezpieczeniu o rozszerzonej ochronie.

 

Jaka umowa?

 

Śmierć rodzica wskutek nieszczęśliwego wypadku jest przedmiotem umowy dodatkowej w Avivie – Młodzieżowego Ubezpieczenia Uniwersalnego Absolwent. Dodatkowa klauzula stanowi zabezpieczenie finansowe dziecka na wypadek śmierci rodzica bądź opiekuna, który jest osobą ubezpieczoną w głównej umowie indywidualnego ubezpieczenia na życie. W takiej sytuacji wartość rachunku dziecka zostaje powiększona o sumę ubezpieczenia na skutek nieszczęśliwego wypadku. Po zakończeniu umowy zgromadzony kapitał zostaje wypłacony dziecku.

 

Co się stanie z ubezpieczeniem i finansową przyszłością dziecka, jeśli rodzice lub jeden rodzic odejdą nagle w trakcie trwania polisy? Indywidualne ubezpieczenie posagowe Kolorowa Przyszłość Warty przewiduje na taki wypadek przejęcie opłacania składek przez ubezpieczyciela. W wariancie rozszerzonym dziecku może zostać także wypłacana comiesięczna renta do końca okresu ubezpieczenia.

 

Świadczenie do końca życia

 

Na rynku ubezpieczeń mamy dostępne również najszersze pod względem ochrony polisy posagowe, które gwarantują dożywotnią rentę dla indywidualnie ubezpieczonego dziecka, jednak trzeba mieć na uwadze także wysokość składki – nie każda rodzina może sobie pozwolić na dodatkowy wydatek w budżecie domowym.

 

Czy ubezpieczyciel zadba o finanse dziecka tylko w przypadku nagłej śmierci jego rodziców? Istnieje jeszcze szereg innych dodatkowych klauzul. Aby ubezpieczenie na życie z posagiem stanowiło kompleksową ochronę finansową rodziny, np. Allianz oferuje umowy dedykowane dla rodzica lub rodziców (opiekunów) w razie:

 

  • śmierci z wypłatą renty,

  • śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku,

  • poważnego zachorowania,

  • inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem.

     

Ubezpieczenie na wypadek śmierci rodzica nie jest produktem skierowanym tylko dla małżeństw z dziećmi – osoby dorosłe mogą również zakupić dodatkową umowę do podstawowej umowy ubezpieczenia. PZU oferuje dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek śmierci rodzica osoby ubezpieczonej oraz rodzica małżonka ubezpieczonego. Ubezpieczyciel nie żąda wykonywania dodatkowych badań medycznych. Jeżeli biologiczni rodzice ubezpieczonej osoby oraz małżonka nie żyją, ubezpieczeniem mogą zostać objęci ojczym i macocha.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

Sprawdź najlepsze ubezpieczenie posagowe

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.