UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Agenci i doradcy ubezpieczeniowi bardzo często pytani są o ofertę ubezpieczenia z wypłatą świadczenia za urodzenie dziecka. Niektórym klientom zdarza się niefortunnie użyć sformułowania: czy dostanę odszkodowanie za urodzenie dziecka? Jak wygląda kwestia takich ubezpieczeń i kiedy powinno się o nich myśleć?

 

Nie ma w tym nic dziwnego, że przyszli rodzice szukają wszelkich możliwych sposobów, aby ułatwić start nowo narodzonemu dziecku. Każde wsparcie finansowe będzie też ułatwieniem dla świeżo upieczonej mamy oraz taty.

 

 

    Zapewnij dziecku pewny start

 

 

Przed faktem dokonanym

 

Firmy ubezpieczeniowe w swojej ofercie produktów ubezpieczeniowych na życie – zarówno indywidualnych, jak i grupowych – proponują wykupienie opcji z możliwym do uzyskania świadczeniem z tytułu urodzenia dziecka. Kto i kiedy powinien się taką ochroną zainteresować? Kobieta, która dopiero planuje założenie bądź powiększenie rodziny, a więc nie jest jeszcze w ciąży. Towarzystwa ubezpieczeniowe swojej oferty nie kierują swojej oferty do kobiet, które zaszły już w ciążę. Wynika to z prostej kalkulacji i rentowności takich produktów ubezpieczeniowych.

 

Okres wykluczenia

 

Chcąc otrzymać pieniądze za urodzenie dziecka należy liczyć się z wyłączeniem odpowiedzialności stosowanym przez ubezpieczyciela w okresie tzw. karencji. Karencja na ogół trwa od 9 do 12 miesięcy. Oznacza to, że nawet posiadając ubezpieczenie na życie (grupowe bądź indywidualne) z opcją wypłaty takiego świadczenia, posiadacz polisy nie otrzyma świadczenia, jeśli w przeciągu podanego w umowie okresu urodzi mu się dziecko.

 

Wyjątek od reguły

 

Czy kobieta, która właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży, nie ma szansy wykupić takiego ubezpieczenia, z którego mogłaby otrzymać świadczenie za urodzenie dziecka? Okazuje się, że wyjątki się zdarzają. Warto zwrócić uwagę, że warunki ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy są często negocjowane pomiędzy zakładem pracy a ubezpieczycielem. Mogą więc zdarzyć się takie oferty, w których karencja trwa 6 miesięcy, a nawet nie ma jej w ogóle. Oznacza, to że do takiej zakładowej „grupówki” może przystąpić kobieta w ciąży, jeśli jest w danej firmie zatrudniona albo pracuje tam jej małżonek.

Takie oferty ubezpieczeń grupowych są możliwe, gdyż opierają się na mechanizmie rozproszenia ryzyka. Zatem ubezpieczyciel może sobie pozwolić na krótszy okres lub zrezygnowanie z karencji. W przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie raczej nie ma co liczyć na podobną ofertę. Na pewno nie w podstawowym zakresie tego typu umów.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

 

    Porównaj ubezpieczenia posagowe

Średnia ocena: 4

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.