UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Rozsądny i przemyślany wybór ubezpieczenia posagowego sprawi, że dziecko będzie miało zapewniony odpowiedni start w dorosłość. Dlatego jeszcze przed podpisaniem umowy wielu rodziców zastanawia się na co zwrócić uwagę, by podjęte decyzje okazały się trafne i korzystne. Analizujemy zakup polisy krok po kroku.

 

 

 

    Wybierz najlepszą przyszłość

 

 

Krok 1: przystąpienie do polisy

 

Sam moment przystąpienia do ubezpieczenia jest niezwykle ważny i rzutuje na wysokość zebranego kapitału. Oczywiście, im wcześniej zdecydujemy się na zawarcie umowy, tym lepiej. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy dla dziecka już od trzeciego miesiąca jego życia. Minimalny okres wynosi 5 lat, maksymalny – 25.

 

Krok 2: ustalenie wysokości wpłat

 

Minimalna wpłata to z reguły 80 – 100 złotych miesięcznie. Łatwo wyliczyć, że przy regularnym oszczędzaniu osiemnastolatek otrzyma nawet ponad 40 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Mimo sumiennego wpłacania środków przez rodzica, poza ekstremalnymi sytuacjami jak śmierć dziecka, nie można dysponować kapitałem,  którego właścicielem jest dziecko. Uzbierana kwota będzie możliwa do wypłaty dopiero po osiągnięciu przez dziecko pełnoletniości.

 

Krok 3: wybór funduszu

 

Najbardziej asekuracyjne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują roczną stopę zwrotu w wysokości około 3 procent – nie są więc to duże kwoty, ale przynajmniej gwarantują zysk. Bardziej ryzykowne fundusze inwestycyjne obiecują nawet 8 procent, ale nie zawsze faktycznie osiągają taki wynik. Dlatego warto przeanalizować rzeczywistą, czyli średnią stopę oprocentowania, aby uniknąć rozczarowania.

 

Krok 4: sposób wypłaty środków

 

Ubezpieczony ma do wyboru dwa warianty – comiesięczną rentę albo jednorazową wypłatę. Comiesięczna renta wypłacana po skończeniu przez dziecko 18 roku życia pozwoli na godne życie na studiach, np. opłacenie mieszkania i czesnego. Świadczenie po ukończeniu przez dziecko 25 lat może sprawić, że kupno mieszkania bez konieczności zaciągania kredytu hipotecznego będzie w zasięgu ręki.

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

    Porównanie dziecinnie proste

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.