UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Każdy rodzic chce zapewnić jak najlepszą przyszłość swojemu dziecku. Środki na sfinansowanie studiów, pieniądze na start w dorosłość – wartość takiego wsparcia bywa bezcenna. W dzisiejszych czasach, gdy jest wysokie bezrobocie wśród młodych, przemyślane decyzje rodziców mogą być realną pomocą dla młodego człowieka.

 

O przyszłości dziecka warto myśleć już od chwili narodzin. Im szybciej zaczniemy inwestować i planować, tym większy kapitał zgromadzimy i bardziej realne będzie osiągnięcie celu. Łatwo powiedzieć - czas zacząć odkładać pieniądze na dobry start dla dziecka, w praktyce jednak wygląda to nieco inaczej, gdy spojrzymy na listę wydatków, koszty życia, zobowiązania kredytowe i inne rachunki, może się okazać, że ambitny cel będzie trudny do zrealizowania.

 

 

PORÓWNAJ OFERTY POLIS POSAGOWYCH

Kiedy myśleć o polisie posagowej?

Najlepszym momentem na zakup polisy posagowej są narodziny dziecka. Ostatni dzwonek to okres, gdy pójdzie ono do Pierwszej Komunii. Dlaczego właśnie tak? Zbieranie i inwestowanie pieniędzy na przyszłość młodego człowieka warto rozpocząć na tyle wcześnie, aby wydatek, jakim jest polisa, nie stał się kolejnym uciążliwym wydatkiem. Dodatkowo im wcześniej zaczniemy "zbieranie" tym większą kwotę otrzyma nasze dziecko po ukończeniu okreslonego w umowie wieku (nie więcej niż 25 lat).

 

Aby uzbierać dla dziecka satysfakcjonującą kwotę, a jednocześnie nie musieć płacić bardzo wysokiej składki, najlepiej wybrać długi okres ubezpieczenia. Przez 20 lat uzbieramy dużo więcej niż przez 5 czy 10 lat. Chrzestni lub dziadkowie również mogą się zaangażować w to przedsięwzięcie. Prosta kalkulacja: jeżeli miesięcznie będziemy przeznaczać na polisę 100 zł, a drugie tyle dziadkowie lub chrzestni, to po 20 latach uzbieramy kwotę 48 000 zł (nie biorąc pod uwagę inflacji i innych uwarunkowań).

100 zł a przyszłość dziecka

Zastanówmy się, 100 zł miesięcznie to dużo czy mało? W skali comiesięcznych wydatków każde 100 zł ma znaczenie, ale:

  • 100 zł to jedne większe zakupy w hipermarkecie,
  • 100 zł to jedna para spodni czy tańszych butów,
  • 100 zł to 6-7 paczek papierosów,
  • 100 zł to ok. 23 litry benzyny.

Przykłady oczywiście można mnożyć w nieskończoność, jednak nie o to chodzi. Suma 100 zł nie jest kwotą na którą mało kto może sobie pozwolić. Natomiast przyszłość młodego człowieka leży rodzinie na sercu. Wybór polisy posagowej zawsze jest dobrym rozwiązaniem, musimy tylko pamiętać, by dobrać ją do własnych możliwości finansowych.

 

Redakcja portalu ubezpieczonedziecko.pl

 

 

ZADBAJ O PRZYSZŁOŚĆ SWOJEGO DZIECKA

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.