UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Spośród kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych większość posiada produkty dedykowane najmłodszym. Szczegółowe zapoznanie się choćby z połową dostępnych ofert byłoby czynnością niezwykle czasochłonną. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie skorzystanie z profesjonalnego narzędzia do porównywania ofert ubezpieczeniowych.

 

Od razu trzeba zaznaczyć rolę, jaką odgrywa porównywarka polis posagowych. Jest to tylko i aż pomocnicze udogodnienie dla tych osób, które cenią sobie czas w poszukiwaniu najdogodniejszej oferty – w tym wypadku ubezpieczenia dla swojego dziecka.

 

 

Porównaj polisy bez zobowiązań

 

 

ABC porównywarki

 

Porównanie ubezpieczenia w sieci jest obecne jedną z prostszych czynności. To możliwe dzięki intuicyjnej porównywarce, która w kilku krokach pozwoli uzyskać informacje na temat poszukiwanego produktu o charakterze ochronnym czy związanym z gromadzeniem kapitału.

 

Najpierw wystarczy wypełnić formularz składający się zazwyczaj z 4-5 kart, gdzie zamawiający wybiera jedną z kilku gotowych odpowiedzi lub zaznacza te opcje, które go interesują.

 

Kluczowym wyborem jest cel ubezpieczenia. Precyzyjne określenie własnych potrzeb pozwoli w późniejszym etapie dostosować warunki umowy do samego zainteresowanego polisą. Dlatego już na początku warto określić, czy polisa ma dotyczyć bezpieczeństwa finansowego bliskich w przypadku śmierci ubezpieczonego, ochrony na wypadek niezdolności do pracy, zgromadzenia kapitału dla dziecka, zabezpieczenia spłaty kredytu, dodatkowego kapitału na emeryturę lub ochrony na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby.

 

 

Porównanie, ale czego?

 

Dla bardziej dociekliwych, którzy samodzielnie chcą sprawdzić atrakcyjność oferty, warto skorzystać z poniższych kryteriów, dzięki którym porównanie ubezpieczenia posagowego będzie bardziej miarodajne:

 

  • zakres ubezpieczenia – czy w standardzie jest gwarantowana wypłata na wypadek zgonu rodzica;
  • suma ubezpieczenia – wysokość świadczenia, jakie zostanie wypłacone nie tylko w przypadku wypłaty końcowej dla dziecka, ale również w razie zgonu osoby ubezpieczonej (rodzica lub dziecka) lub jej całkowitego kalectwa;
  • wysokość składki – towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują różne progi wejścia do programu polisy posagowej. W niektórych jest to już nawet 80 złotych miesięcznie, u innych – ponad 200. Oczywiście wysokość składki będzie rzutować na sumie ubezpieczenia;
  • wykupienie polisy – możliwość odstąpienie od umowy jest zazwyczaj standardem, ale różnica polega na okresie, po którym towarzystwo zwraca część już wpłaconych środków;

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

Sprawdź rozwiązanie najprostsze z możliwych

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.