UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Ubezpieczenie dla dziecka to temat, który powinien rozważyć każdy rodzic. Zabezpieczenie potomka na wypadek śmierci rodzica. Polisa, która pozwoli finansować jego edukację, gdy rodzic zapadnie na poważną chorobę. Ubezpieczenie pozwalające uzbierać kapitał, który pozwoli mu dobrze rozpocząć dorosłe życie. Jest wiele powodów by kupić ubezpieczenie posagowe. Kiedy można je zawrzeć?

 

Polisa posagowa stanowi dobrą inwestycję rodzicielską w przyszłość dziecka. Z jednej strony warto pomyśleć o niej jak o zabezpieczeniu na wypadek trudnej sytuacji takiej jak np. śmierć rodziców w wypadku komunikacyjnym, inwalidztwo rodzica i jego niezdolność do pracy albo choroba dziecka. Z drugiej strony polisę można traktować jak rosnący kapitał dla dziecka na wejście w dorosłość, który może przeznaczyć np. na wkład własny przy wzięciu kredytu hipotecznego, pieniądze na studia czy fundusz na... wesele.

polisa posagowa

Kiedy można zawrzeć ubezpieczenie posagowe?

Polisę posagową możesz zawrzeć zaraz po narodzinach dziecka. Właściwie im szybciej, tym lepiej. Dlaczego? Powiedzmy, że chcesz zabezpieczyć dziecko na kwotę 50 000 zł. Jeśli zdecydujesz się na polisę np. przy okazji chrztu, to możesz rozłożyć czas na uzbieranie wyznaczonej sobie kwoty na dłuższy okres np. na 20 lat. Jeżeli okres ten skrócisz o połowę np. zdecydujesz się na zakup polisy posagowej po komunii dziecka lub rozpoczęciu przez niego edukacji szkolnej, to wtedy aby uzbierać tę samą kwotę, będziesz musiał płacić znacząco wyższą składkę. O cenach składek ubezpieczeniowym w polisach posagowych przeczytasz w artykule pt. Ile kosztuje ubezpieczenie posagowe?

Kto może wykupić ubezpieczenie dla dziecka?

Polisa posagowa może zostać zakupiona dziecku nie tylko przez samego rodzica. Ubezpieczenie mogą kupić także rodzice chrzestni i dziadkowie. Całkiem dobrym pomysłem jest rozłożenie płacenia składki przez różnych członków rodziny, tak aby składka była jak najmniejszym obciążeniem dla domowego budżetu rodziców oraz dziadków lub chrzestnych. Jeżeli jest to możliwe, w przypadku gdy do płacenia polisy zobowiążą się nie tylko rodzice dziecka ale także chrzestni czy dziadkowie, można zdecydować się na wyższą kwotę ubezpieczenia posagowego.

Na jaki termin wybrać polisę posagową?

Tutaj decyzja należy do rodziców. Jeżeli zdecydują się na krótszy okres, to muszą się liczyć z wyższą składką ubezpieczeniową lub niższą sumą ubezpieczenia. Generalnie lepiej zdecydować się na dłuższy okres ubezpieczenia, aby móc dobrać sobie taką wysokość składki, by nie stanowiła większego obciążenia dla domowego budżetu. Polisy posagowe można zawierać na dłuższe i krótsze okresy, standardowo od 5 do 25 lat.

 

Tak naprawdę jeszcze przed narodzinami dziecka powinieneś rozważyć opcje jak go zabezpieczyć na przyszłość. O takich rzeczach należy myśleć z dużym wyprzedzeniem, aby je dobrze zaplanować i przemyśleć. W końcu szczęście naszych dzieci jest najważniejsze. Warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby im je zapewnić.

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.