UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

W momencie gdy agent ubezpieczeniowy proponuje zakup polisy, jaką jest ubezpieczenie posagowe, w pierwszej chwili wielu rodziców odpowiada, że nie stać ich na taki produkt. Argument jest najczęściej ten sam – kolejny wydatek.

 

 

Posiadanie dziecka zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, o ile w ogóle można ujmować potomstwo w kategoriach ekonomicznych. Część opłat jest stała, a część zmienia się ze względu na wiek dziecka. Każdy z tych wydatków jest ponoszony bezzwrotnie, chyba że mowa o polisie posagowej, czyli zabezpieczeniu finansowym pociechy u progu dorosłego życia.

 

 

Sprawdź ochronę dla najmłodszych

 

Polisa od najmłodszych lat

 

Czy zakup polisy posagowej zaraz po narodzinach dziecka to aby nie za szybko? Młodzi rodzice dopiero oswajają się z nowymi rolami, a nowy członek rodziny jest pilnowany jak przysłowiowe oko w głowie. To tylko część prawdy. Głównym założeniem polisy posagowej jest gromadzenie kapitału dla potomka. I nawet dokonywanie najmniejszych możliwych składek będzie po kilkunastu latach procentować całkiem pokaźną sumą. Uzyskanie identycznej suma, ale wpłacane w późniejszym okresie, np. od szkoły podstawowej dziecka do jego pójścia na studia, będzie wymagało podniesienia składki. Inną możliwością jest obniżenie sumy końcowej, jaką otrzyma ubezpieczony.

 

Inne czasy, inne potrzeby

 

Brak zdecydowania na zakup polisy posagowej niektórzy klienci tłumaczą faktem samodzielności, której nauczyli się od swoich rodziców. Umiejętność radzenia sobie bez pieniędzy na start to spore wyzwanie szczególnie w obecnych czasach. Wspomniana samodzielność była łatwiejsza do osiągnięcia, ale kilkadziesiąt lat temu, w zupełnie innym modelu gospodarki, gdzie obcym zjawiskiem były choćby kredyty mieszkaniowe, a bezrobocie stanowiło wybór, a nie konieczność. Dziś same dobre chęci na rynku pracy nie wystarczą. Od najmłodszych lat młodzież powinna dbać o rozwój zawodowy i zdobywać doświadczenie, aby mieć szansę na dobry start zawodowy. Dlatego taka forma wsparcia jak ubezpieczenie posagowe jest bezcennym prezentem dla każdego młodego człowieka.

 

Gdy zabraknie rodzica

 

Nie należy zapominać, że ubezpieczenie dziecka to nie tylko zbieranie funduszy na start w jego dorosłość. Ubezpieczenie posagowe, podobnie jak ubezpieczenie na życie, może obejmować swoim zakresem także wypadek śmierci rodzica. W niejednej ofercie ubezpieczeniowej znajdują się zapisy mówiące o tym, że w razie śmierci rodzica opłacającego składkę, zakład ubezpieczeń będzie kontynuował opłacanie składek do końca trwania okresu składkowego, po czym wypłaci dziecku całość planowanej kwoty.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

 

Wybierz najprostsze rozwiązanie

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.