UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

O przyszłość własnych dzieci można zadbać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wsparcie rodzin wielodzietnych zapomogą rządową w wysokości 500 zł na drugie i następne dziecko. A co z rodzinami posiadającymi tylko jedną pociechę?

 

Pojawienie się w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych produktów dedykowanych dzieciom spowodowało, że rodzice, ale i opiekunowie mają większy wpływ na przyszłość młodego człowieka – zwłaszcza w aspekcie finansowym. Typowa „posagówka” opiera się bowiem na regularnym gromadzeniu kapitału do określonego wieku, jaki osiągnie ubezpieczony przy jednoczesnej ochronie na wypadek śmierci rodzica bądź opiekuna.

 

 

Stwórz posag dla Twojego dziecka

 

 

Wejście w dorosłość

 

Magiczna bariera 18 lat to symboliczne, ale i formalne wejście w dorosłość. Odtąd młody człowiek w świetle prawa odpowiada za swoje czyny. Mniej więcej w tym czasie wielu decyduje o losach swojej przyszłości. Jej kreowanie będzie o wiele prostsze, jeśli do dyspozycji będzie się miało pieniądze z polisy posagowej. Z kolei porównywarka ubezpieczeniowa będąca do dyspozycji rodzica ułatwi wybór najbardziej korzystnej oferty.

 

Przeznaczenie latami gromadzonego kapitału może być różne:

 

* sfinalizowanie nauki na uczelni wyższej

* założenie rodziny

* kupno mieszkania

* wkład własny do uzyskania kredytu


 

Ochrona w zestawie

 

Środki zostają wypłacone najczęściej po ukończeniu 18 roku życia. Można jednak dowolnie ustalić moment, w którym dziecko otrzyma „posag”. Ten rodzaj ubezpieczenia stanowi także swoistą polisę na życie. W przypadku śmierci rodziców pieniądze wypłaca się wcześniej. Strata najbliższych jest poważnym ciosem dla dziecka. Zabezpieczenie finansowe przynajmniej w minimalny sposób pozwala poradzić sobie z problemem, poprzez zapewnienie mu utrzymania.
 

O atrakcyjności polisy posagowej w dużej mierze decyduje czas przystąpienia do ubezpieczenia. Im wcześniej rodzic bądź opiekun zdecyduje się na wykupienie polisy dla dziecka, tym korzystniejsze warunki może otrzymać od towarzystw. Długookresowe opłacanie składki pozwoli również na zgromadzenie większego kapitału. Porównywarka ubezpieczeniowa pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla dziecka, a rodzicom zaoszczędzi bezcenny czas, który mogą wykorzystać na spędzenie z potomstwem.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

Weź ochronę na pierwsze dziecko

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.