UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Konto oszczędnościowe, lokata bankowa czy polisa posagowa – sposobów na zapewnienie dziecku finansowego bezpieczeństwa u progu dorosłego życia jest wiele. Wybór najwłaściwszego rozwiązania zależy od indywidualnych preferencji rodzica bądź opiekuna.

 

Każdy z wymienionych produktów finansowych różni się względem siebie pod wieloma względami. Główny z nich to okres, w jakim wpłacający osiągnie zysk czy zakres ochrony tak wpłacanych pieniędzy, jak i dziecka.

 

 

Porównaj sam i przekonaj się

 

 

Kapitał pod ochroną

 

Podstawową funkcją polisy posagowej jest zapewnienie dzieciom łatwiejszego startu w dorosłość. Ale to nie wszystko. W ramach tego produktu rodzic czy opiekun wpłaca regularnie określone sumy, by na koniec umowy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło ustaloną kwotę na rzecz dziecka – w momencie gdy skończy ono 18., 21 czy 26. rok życia. Bywa, że ustalona kwota zakłada pewną górną granicę.

Polisa, jak sama nazwa wskazuje, posiada również funkcję ochronną na wypadek śmierci czy choroby osoby realizującej składki. Wówczas ten obowiązek przechodzi na towarzystwo ubezpieczeniowe. W polisie posagowej ubezpieczone jest również, a może przede wszystkim dziecko.

 

Zysk z lokaty

 

Lokata bankowa bazuje na zysku procentowym z wpłacanej kwoty w określonym terminie. Produkt ten nie posiada opcji ubezpieczenia. W razie śmierci rodzica czy opiekuna, który dotychczas zajmował się wpłacaniem składek na lokatę bankową, dziecko z lokaty otrzyma tylko tyle, ile darczyńca zdążył zaoszczędzić przez okres trwania lokaty plus oprocentowanie za każdy rok. Tymczasem w przypadku posagówki ubezpieczyciel przejmie opłacanie składek do końca okresu ubezpieczeniowego. Tym samym dziecko w momencie osiągnięcia wieku określonego na umowie przejmie cały kapitał.

 

 

 

Podstawowe różnice między polisą posagową a lokatą bankową

Lokata Polisa
niskie oprocentowanie (zazwyczaj na poziomie 3-4%) ubezpieczenie na życie dla dziecka i rodzica z możliwością rozszerzania zakresu ochrony
w razie śmierci rodzica dziecko otrzyma tyle środków ile zostało zgromadzonych na rachunku w razie śmierci rodzica TU gwarantuje wpłacanie składek do czasu przewidzianego w umowie
duży zysk tylko w przypadku wpłacania bardzo dużych kwot zysk z góry ustalony
bezpieczne są tylko lokaty ze stałym oprocentowaniem zwolnienie zgromadzonych pieniędzy z tzw. podatku Belki

 

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

 

Zadbaj o przyszłość dziecka już dziś

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.