UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

W momencie, gdy powiększa nam się rodzina, odczuwamy nieokreśloną radość i szczęście. Spada na nas wówczas również ogromna odpowiedzialność, nie tylko za wychowanie dziecka, ale również zapewnienie mu godziwych warunków i możliwie dobrego startu w dorosłe życie.

 

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

 

 

Tuż po narodzinach nie sposób myśleć o tym, co będzie za osiemnaście czy dwadzieścia lat. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć swoich możliwości finansowych, stanu zdrowia ani rozwoju naszej kariery zawodowej. Nie możemy również przewidzieć tego, jak rysować będzie się rynek mieszkaniowy, jak wyglądać będą warunki dotyczące studiów czy pracy. Nie mamy pojęcia jaki start w dorosłe życie czeka nasze nowonarodzone dziecko. Ale już teraz możemy zadbać o to, by ułatwić mu kiedyś ten trudny moment, jakim jest krok w dorosłość.

 

Zabezpieczyć przyszłość dziecka

Dzieci chorują dużo częściej niż dorośli, między innymi za sprawą słabszego systemu odpornościowego. Przez swoje niedoświadczenie są bardziej podatne na urazy, ale również szybciej zdrowieją. Aby spokojnie patrzeć w przyszłość naszego dziecka, warto zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć jego przyszłość.

 

Polisa inwestycyjna będzie świetnym sposobem na to, by chronić nasze dziecko na wypadek choroby, urazu czy wypadku. W takiej sytuacji Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie, które pomoże w trudnym życiowym momencie. Może okazać się to niezwykle cennym wsparciem w koniecznym leczeniu lub rehabilitacji. Wysokość świadczenia określona jest przez sumę ubezpieczenia, a informacje bardziej szczegółowe znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Pozwoli to nam, jako rodzicom, być spokojnym o nasze dorastające dziecko.

 

Ubezpieczenie zdrowotne nie zawsze może być wystarczające, przez co nie pokryje wszystkich kosztów leczenia. Wówczas pomoże nam polisa inwestycyjna, która nie tylko jest inwestycją finansową na przyszłość, ale również środkiem zabezpieczenia zdrowia przez cały okres trwania umowy.

 

Finansowe zapewnienie przyszłości

Gdy już uznamy, że polisa posagowa to najlepsza decyzja, sprawdźmy dokładnie dostępne oferty. Pomogą nam w tym chociażby porównywarki ubezpieczeniowe, które przedstawią nam najciekawsze oraz najbardziej korzystne dla nas oferty. Dzięki nim możemy wybrać ofertę o cenie składkowej, która będzie najbardziej dopasowana do naszej sytuacji finansowej, co nie obciąży zbytnio naszego budżetu miesięcznego. To przy wychowaniu dzieci szczególnie ważne – każdy rodzic wie jak wiele wydatków generuje posiadanie dziecka.

 

Polisa inwestycyjna na dziecko to świetna decyzja. Zabezpiecza ona nasze dziecko na czas trwania umowy, a na zakończenie umowy zostaje wypłacona pełna suma środków zebranych w czasie jej trwania. Z pewnością wielu z nas pomyśli, że istnieje przecież ryzyko finansowe w postaci inflacji. Ale są to bezpodstawne obawy, ponieważ ubezpieczyciel zapewnia swojemu Kkientowi pełną sumę świadczenia bez względu na zachowania inflacyjne. Zmiany walutowe nie będą mieć wpływu na kwotę, którą otrzyma nasze dziecko, uzyskując pełnoletność. Należy liczyć się jednak z ryzykiem inwestycyjnym jak w przypadku innych produktów uzależnionych od wahań na giełdzie finansowoej.

 

Inwestycja w dziecko

Wielu z nas chciałoby odkładać na studia lub zakup mieszkania dla swoich dzieci. Jednak codzienne życie ciągle miesza nasze plany, powodując że nasze pieniądze zostają przeznaczone na inne potrzeby. Nieregularność w oszczędzaniu najczęściej przyczynia się do zaprzestania gromadzenia oszczędności, a na to nie możemy sobie pozwolić, myśląc o przyszłości naszego dziecka. Aby móc spokojnie zatroszczyć się o jego dorosłe życie, warto pomyśleć nad ubezpieczeniem inwestycyjnym. To inwestycja na długie lata, ale zobowiązanie umową z ubezpieczycielem powoduje, że każdego miesiąca odkładamy ustaloną kwotę, którą kiedyś otrzyma nasze dziecko.

 

Pozwoli mu to kiedyś na zakup wymarzonego mieszkania, samochodu lub rozpoczęcie drogich studiów. Skąd możemy wiedzieć czy w momencie rozpoczęcia studiów będziemy zdolni finansowo wspierać nasze dzieci? Kto wie czy wówczas nie dotknie nas choroba, problemy finansowe lub inna trudna sytuacja, która uniemożliwi nam pomoc własnym dzieciom?

 

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.