UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Polski rynek ubezpieczeniowy oferuje dużą gamę produktów ubezpieczeniowych. Jak nie zagubić się w gąszczu ofert, wybrać najlepszą dla siebie i niepotrzebnie nie przepłacić za polisę ubezpieczeniową? Dziś powiemy parę słów na temat polis na życie oraz polisy posagowej.

 

Na początek warto postawić sobie pytanie: jaka jest różnica pomiędzy polisą na życie a ubezpieczeniem posagowym? Przede wszystkim polisa posagowa to ubezpieczenie dziecka. Z kolei ubezpieczenie na życie może objąć zakresem ochrony zarówno ubezpieczonego, współmałżonka, jak i dzieci. Oba ubezpieczenia pozwalają zabezpieczyć najbliższych: z jednej strony poprzez wypłatę zgromadzonych na koncie środków przez okres trwania ubezpieczenia (zwykle są to długie okresy ubezpieczenia np. 20 lat lub więcej), a z drugiej poprzez zabezpieczenie na wypadek śmierci członka rodziny opłacającego składki.

 

 

Porównaj ubezpieczenia

 

 

Polisa posagowa to inwestycja, ale również ochrona

 

W przypadku lepszych ofert polisy posagowej, w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) znajdziemy zapis mówiący o tym, że jeśli osoba opłacająca składki umrze w trakcie trwania polisy, ubezpieczyciel będzie zobligowany do dalszego wpłacania składek do końca okresu na jaki została zawarta polisa, po czym po jej zakończeniu wypłaci dorosłemu już dziecku zgromadzoną na koncie sumę (naturalnie trzeba spełnić rozmaite warunki). Oczywiście polisa polisie nierówna dlatego zawsze przed zakupem należy dokładnie przeczytać warunki umowy i dopytać o wszelkie szczegółowy doradcę ubezpieczeniowego. Źle dobrana polisa nie spełni naszych oczekiwań i zniechęci nas do poszukiwania lepszej, bo wszędzie będziemy doszukiwać się dziury w całym.

 

Ubezpieczenie na życie zapewnia spokój o przyszłość najbliższych

 

Jeżeli do zakupu polisy motywuje nas chęć zabezpieczenia finansowego najbliższych, wtedy polisa posagowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających jedno dziecko oraz dobrze radzącego sobie finansowo partnera. Ubezpieczenie dla dziecka będzie przede wszystkim zastrzykiem gotówki na lepszy start w dorosłość np. na studia w innym mieście czy wkład własny pod zakup mieszkania. Tymczasem dla średnio zamożnej rodziny, w której ubezpieczający jest jedynym żywicielem, dobrze pomyśleć o polisie na życie, która obejmie zakresem wszystkich najbliższych. Przed zakupem koniecznie upewnijmy się co do warunków zawarcia polisy. Warto wiedzieć czy:

 

  • w razie wcześniejszej śmierci osoby opłacającej składkę ubezpieczyciel wypłaci świadczenie o takiej wartości na jaką się umawiano pod koniec okresu ubezpieczenia czy innej,

     

  • czy uzyskane w ramach polisy na życie świadczenie można otrzymać od razu w całości czy jest to np. kwota wypłacana co miesiąc w postaci renty,

     

  • jakie są wyłączenia odpowiedzialności czyli w jakich sytuacjach ubezpieczyciel zostanie zwolniony z odpowiedzialności wypłaty świadczenia.

     

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia, warto odbyć rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym i porozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach wobec polisy. Może się bowiem okazać, że patrzymy w nieodpowiednim kierunku oraz niedostatecznie przemyśleliśmy swój wybór. W takim przypadku jak polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl czy ubezpieczenie dziecka warto poświęcić nieco więcej czasu, ale wybrać najlepszą opcję.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

 

Sprawdź szczegóły polisy dla najmłodszych

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.