UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Oferta firmy ubezpieczeniowe jest często skierowana do osób w średnim i podeszłym wieku. Ale często się zapomina, że ta grupa społeczna posiada dochody na znacznie bardziej unormowanym poziomie niż ludzie młodzi. Co to oznacza? Możliwość regularnego finansowania różnych przedsięwzięć, w tym ubezpieczenia dla posiadanych wnuków.

 

Polisa posagowa to jeden z najlepszych prezentów jaki nie tylko rodzice są w stanie podarować swoim dzieciom. Mogą to zrobić zarówno dziadkowie ubezpieczonego, jak i opiekunowie prawni. Troska o przyszłość wnuków objawia się w ich odpowiednim wychowaniu i w zapewnieniu edukacji, a także w zadbaniu o to, aby miały dobry i pewny start w dorosłość. Zapracowani rodzice często żyjący na kredyt nie zawsze są w stanie pokryć finansowych zobowiązań wobec ubezpieczyciela.

 

 

Sprawdź co może nasza porównywarka

 

 

W zależności od potrzeb

 

Niewielka kwota wysupłana z pensji, emerytury czy renty dziadków będzie z jednej strony pewną inwestycją, jak i rozsądnym gromadzeniem kapitału. W ramach ubezpieczenia dziecka można wykupić także opcje np. na wypadek leczenia szpitalnego, zdiagnozowania ciężkiej choroby, operacji czy trwałej niezdolności do pracy.

 

Przykładowe oferty ubezpieczeń posagowych w wybranych Towarzystwach Ubezpieczeniowych:

 

PRUDENTIAL

ALLIANZ

WARTA

„Start w Życie”

„Specjalnie dla Dziecka”

„Kolorowa przyszłość”

Zakres wieku dziecka: od 3 miesiąca życia do ukończenia 16 roku życia.

 

Kwota minimalnej gwarancji ustalana jest na początku umowy.

 

Możliwość zawieszenia opłacanych składek – na okres od 3 do 12 miesięcy w razie przejściowych kłopotów finansowych (opcja dostępna po 3 latach od zawarcia umowy).

 

Regulowana wysokość składki, po pierwszym roku, także jej obniżenie.

Różne warianty ubezpieczenia – od budowania kapitału po wsparcie finansowe w razie śmierci rodziców.

 

Pieniądze mogą być wypłacone jednorazowo lub w formie renty.

 

Umowę ubezpieczenia można zawrzeć na okres od 5-25 lat.

 

Polisa w podstawowym wariancie zawiera ryzyko śmierci rodziców lub samego dziecka.

W razie śmierci rodziców ubezpieczyciel będzie kontynuował wpłacanie składki do końca trwania umowy ubezpieczenia.

 

Polisę można rozszerzyć o takie opcje jak:

  • wypłata kwoty w razie inwalidztwa dziecka w wyniku wypadku,
  • wypłatę dziennego świadczenia szpitalnego,
  • wypłatę w razie poważnego zachorowania dziecka.

 

Inwestycja w małego człowieka

 

Oprócz polis posagowych dziadkowie mają do dyspozycji dla swoich wnuków także polisy inwestycyjne. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu produkt przede wszystkim „inwestuje” powierzane środki (gromadzi je i pomnaża), ale i ubezpiecza, choć w dość wąskim zakresie. Tak, jak w ubezpieczeniach posagowych, i tutaj składki wpłacane są regularnie (miesięcznie, kwartalnie, rocznie – istnieje też możliwość jednorazowej wpłaty, którą z czasem można powiększyć), jednak wieksza część składek idzie na poczet inwestowania, a nie, jak w przypadku ubezpieczeń posagowych, na ochronę ryzyka ubezpieczeniowego.

 

Ile można na tym zyskać i kiedy? To zależy od wyboru funduszu inwestycyjnego, a co za tym idzie, wysokości stopy zwrotu (przekładanego na zysk). Fundusze inwestycyjne oferujące wyższą stopę zwrotu są naznaczone większym ryzykiem, przez co zysk może być mniejszy od zakładanego. Nad odpowiednim wyborem strategii pod kątem potrzeb czuwają wykwalifikowani doradcy inwestycyjni. Bardzo często środki rozdysponowane są na kilku funduszach, aby możliwie najbardziej zdywersyfikować ryzyko.

 

 

Wypłata środków z polisy inwestycyjnej następuje w kilku sytuacjach:

  • kiedy dziecko ukończy 13 lat – przed osiągnięciem pełnoletniości może już dysponować środkami, ale tylko i wyłącznie za zgodą rodziców;
  • po osiągnięciu przez dziecko wieku ustalonego w umowie – najczęściej po skończeniu 18 roku życia;
  • w przypadku śmierci ubezpieczonego – wypłacana jest suma ubezpieczenia (czyli wysokość wpłaconych składek) lub wartość rachunku inwestycyjnego – zależnie, co jest większe;
  • w przypadku rozwiązania umowy przez ubezpieczonego.

 

 

Szukając najlepszego rozwiązania dla swojego wnuka można też wziąć pod uwagę Giełdę Papierów Wartościowych lub obligacje rządowe – nie tylko polskie, ale i zagraniczne. Jest tylko jeden problem – trzeba poświęcić dużo czasu, aby móc rzetelnie zorientować się w temacie takiej inwestycji. Konstrukcja ubezpieczeń dla najmłodszych jest znacznie prostsza i dostępna od ręki.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

Przekalkuluj co opłaca się bardziej

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.