UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Wielu ludzi uważa, że zakup polisy posagowej to fanaberia ludzi zamożnych. Niekoniecznie. Ubezpieczenie dziecka to dobre rozwiązanie dla każdego rodzica, opiekuna, chrzestnego czy nawet przyjaciela rodziny, który chce zapewnić wsparcie finansowe na przyszłość dla dziecka. Cała sztuka polega na tym, aby każdy wybrał polisę pod kątem swoich potrzeb i możliwości finansowych.

 

 

Sprawdź cenę polisy posagowej

 

 

Osobom zamożnym zależy na tym, aby dzieciom ułatwić start w dorosłość. I chociaż całkiem dobrze im się powodzi, to przecież różnie w życiu bywa. W razie wystąpienia problemów finansowych lub nagłej śmierci rodzica, poziom życia dzieci mógłby się gwałtownie obniżyć. Córki i synowie musieliby wtedy zrezygnować z prywatnych szkół, zajęć dodatkowych – takich jak jazda konna czy tenis, a także z zagranicznych wakacji. Nie chcąc dopuścić do takiej sytuacji, rodzice zawczasu wolą zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Płacąc wysokie składki na pewno uzbierają znaczną sumę. 

 

Polisa posagowa na każdą kieszeń

 

Osobom mniej zamożnym ubezpieczenie posagowe wydaje się często drogim i niedostępnym produktem. Paradoksalnie, to właśnie oni mogliby najwięcej na nim skorzystać. Dlaczego? Jeżeli rodzice zarabiają przeciętnie, to posłanie dziecka na studia, wsparcie na starcie w dorosłym życiu czy urządzenie wesela przekracza ich możliwości finansowe. Świadczenie wypłacone z takiej polisy byłoby dla nich nieocenioną zapomogą . 

 

Jeżeli rodzice i chrzestni składaliby się miesięcznie po 60-100 zł przez okres 20 lat, to uzbierana przez ten czas kwota mogłaby być najlepszym prezentem dla dziecka z okazji wejścia w dorosłość.

 

Warto też pamiętać, że ubezpieczenie posagowe to nie tylko kapitał, który po osiągnięciu określonego wieku, będzie do dyspozycji Twojego dziecka. Ubezpieczenie to można rozszerzyć o inne opcje dodatkowe, dające możliwość wypłaty świadczenia np. w sytuacji:

 

  • na wypadek leczenia szpitalnego,
  • w razie zdiagnozowania ciężkiej choroby lub operacji,
  • trwałej niezdolności do pracy rodzica.

 

Zanim więc uznasz polisę posagową za zbędny wydatek, przeanalizuj i rozważ wszystkie możliwe korzyści płynące z jego zakupu.

 

Redakcja portalu ubezpieczonedziecko.pl

 

 

Porównaj oferty ubezpieczeń dla dziecka

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.