UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Życie najmłodszych członków rodziny powinno być szczególnie chronione. Pod względem finansowym rodzice i opiekunowie mają do dyspozycji wiele dopasowanych rozwiązań, ale mało które z nich jest tak przejrzyste i korzystne jak polisa posagowa, czyli ubezpieczenie z gwarancją otrzymania gromadzonych środków na specjalnym koncie.

 

Ochrona zdrowia i życia dziecka wymaga szczególnych nakładów czasowych oraz finansowych. Wiedzą to wszyscy ci, którzy mają za sobą choćby kilkuletni staż rodzicielski. Nie jest też żadną wiedzą tajemną to, że wraz z wiekiem dziecka rosną jego potrzeby. Aby im sprostać, zapobiegliwi rodzice powinni zadbać o spokojną przyszłość dla siebie i swoich pociech.

 

 

SPRAWDŹ OFERTY POSAGÓWEK

 

 

Gwarancja posagu

Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z oferty ubezpieczenia, ale wiele różnych propozycji polis na życie może spowodować zamęt w głowie decydującego się na zakup tego jedynego produktu. Można bowiem wybierać spośród następujących ubezpieczeń:

  • ubezpieczenie grupowe na życie (pracownik firmy ubezpiecza współmałżonka i dziecko),

  • rodzinne ubezpieczenie indywidualne na życie (polisa obejmuje wszystkich zgłoszonych członków rodziny),

  • ubezpieczenie posagowe (właścicielem polisy jest z racji pełnoletniości rodzic, a uposażoną osobą jest dziecko).

W przypadku polis posagowych zasada działania jest bardzo prosta. Rodzic bądź opiekun deklaruje wpłacanie określonej sumy przez określony czas (5, 10 czy 15 lat) na specjalne konto ubezpieczeniowe dziecka. Jeśli jest to kwota np. 500 zł wpłacana miesiąc w miesiąc, już po 5 latach uzbiera się 30 000 zł.

Taka kwota to już podstawa do wkładu własnego do mieszkania, możliwość kupna kilku dobrych wycieczek zagranicznych, sfinansowanie paru lat studiów czy zakup średniej klasy samochodu.

Kiedy dziecko otrzyma środki z polisy?

To, kiedy uposażony otrzyma zgromadzone środki z ubezpieczenia zależy od brzmienia zapisu w umowie. Tą granicą jest zazwyczaj dzień skończenia przez dziecko 18 lat, ale niektórzy rodzice przesuwają datę na 21. urodziny czy moment zakończenia studiów.

Jest to podyktowane chęcią zebrania większych funduszy bez obciążenia domowego budżetu, ponieważ nie wszyscy rodzice czy opiekunowie zdążyli zaopatrzyć swoje pociechy w „posagówki” już od pierwszych chwil życia.

Poza tym wejście w dorosłość z pewnym zapasem gotówki będzie dla dziecka nobilitujące do różnych ekonomicznych zachowań, z chęcią inwestowania własnych środków włącznie. W czasach popularności kredytów i życia w zadłużeniu własne pieniądze na samym starcie to szansa na uniknięcie pułapek branży bankowej.

 

 

PORÓWNAJ UBEZPIECZENIA DLA DZIECKA

 

 

Polisa posagowa – zakres ochrony

Podstawowym celem zabezpieczenia w postaci polisy posagowej jest umożliwienie dziecku samodzielnego rozpoczęcia dorosłego życia, ale to nie jedyna korzyść tego rozwiązania. Przez cały okres obowiązywania umowy uposażony jest chroniony z tytułu ubezpieczenia na życie.

Chodzi tu głównie o przypadki śmierci rodzica czy rodziców. Wtedy, oprócz właściwego odszkodowania, dziecko otrzyma pieniądze z polisy, ale w momencie przewidzianym w umowie. Do tego czasu to ubezpieczyciel pokryje resztę składek zadeklarowanych do opłacenia przez rodzica. W niektórych przypadkach (zależy od produktu ubezpieczeniowego) TU wypłaca dziecku comiesięczną rentę do końca trwania umowy.

To nie koniec zakresu ochrony. Chroniony finansowo jest także rodzic na wypadek śmierci uposażonego dziecka. Wówczas otrzyma on zwrot wszystkich wpłaconych składek.

Ile wynosi minimalna składka?

Wspomniane 500 zł to tylko przykład wysokości miesięcznej składki. Jednak Towarzystwa ustalają minimalne wartości dla lepszej orientacji swoich klientów:

  • 90 zł – ubezpieczenie posagowe Absolwent (Aviva),

  • 100 zł – (Allianz i Warta),

  • 125 zł – Start w życie (Prudential),

  • 150 zł – W trosce o pewną przyszłość (Nationale-Nederlanden)

Minimalna kwota składki jest korzystna dla tych rodziców, którzy obawiają się o zaburzenie domowego budżetu, a nie chcą rezygnować z ochrony dla potomstwa. Polisa posagowa to także bezpieczne narzędzie inwestycyjne – bez ryzyka jak w przypadku polis opierających się na przeznaczaniu części składki do Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych.

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.