UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Przygotowanie dziecka do dorosłego życia to wielka odpowiedzialność rodziców. Nie łatwo jest bowiem przewidzieć, jaka będzie sytuacja i jakie warunki będą otaczały młodego człowieka w chwili, gdy będzie zaczynał samodzielne życie. Przygotowanie powinno więc obejmować odpowiednie wychowanie, tak by dziecko było gotowe na różne zdarzenia i umiało sobie w nich poradzić. Takie wychowanie, które uczyni je pewnym siebie i zdecydowanym człowiekiem. Przygotowanie to powinno również uwzględniać finansowe zabezpieczenie młodego człowieka. Wejście w dorosłość bez zaplecza jest bowiem bardzo trudne i niezwykle wymagające. Każda forma zabezpieczenia pozwala to nieco ułatwić. W przygotowaniu takiego wsparcia pomaga PZU wraz ze swoją polisą Start w Dorosłość.

 

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

 

Konstrukcja produktu

Start w Dorosłość to ubezpieczenie, które łączy w sobie dwa zasadnicze elementy. Pierwszym z nich jest możliwość gromadzenia oszczędności na przyszłość. Osoba wykupująca polisę, opłaca ubezpieczonemu dziecku składkę oszczędnościową i po części ochronną. Dzięki temu gromadzą się środki przeznaczone dla tego dziecka. Ich wypłata może nastąpić po ukończeniu przez dziecko osiemnastego roku życia oraz po wygaśnięciu umowy ubezpieczenia. Jest to więc idealnie zaprogramowane rozwiązanie, które może posłużyć jako zabezpieczenie i wsparcie na start.

 

Drugi element to część ochronna. Z uwagi na to, że sytuacje życiowe nie zawsze da się przewidzieć i nie wszystko też da się zaplanować, w konstrukcji produktu uwzględniono sytuację, w której wykupujący nie jest w stanie dalej opłacać składki. Jeżeli na skutek nieszczęśliwego zdarzenia, osoba, która wykupiła polisę, nie może jej dalej finansować, bo jest chora lub niezdolna do pracy, wówczas firma przejmuje odpowiedzialność na siebie. To oznacza, że aż do ukończenia przez objęte ubezpieczeniem dziecko osiemnastego roku życia oraz do wygaśnięcia umowy, to firma PZU będzie opłacała wcześniej ustaloną składkę oszczędnościową. To bardzo ważna kwestia. Dzięki temu ten plan oszczędnościowy zyskuje większą pewność i stabilność.

 

 

Zalety produktu

Warto również zauważyć, że produkt odznacza się kilkoma ważnymi zaletami. Przede wszystkim należałoby podkreślić kwestię opodatkowania gromadzonych oszczędności. Otóż są one zwolnione z dwóch podatków:

  • Podatek od darowizn i spadków
  • Podatek od zysków kapitałowych.

To oznacza, że w momencie wypłaty oszczędności, na konto powinno wpłynąć dokładnie tyle pieniędzy, ile udało się przez cały okres zgromadzić. Bez potrąceń i bez podatków. Jest to bardzo istotna zaleta tego rozwiązania. Oszczędności gromadzone są bowiem po to, by móc z nich skorzystać, nie po to, by opłacić z nich liczne i wysokie podatki.

 

Ważną cechą ubezpieczenia jest również kwestia określenia dysponenta oszczędności. Otóż pieniądze z polisy mogą zostać wypłacone wyłącznie dziecku, na które polisa została zawarta. Właśnie dlatego tak ważne jest, by do wypłaty dziecko osiągnęło pełnoletniość. W przeciwnym razie nie uzyska prawa do pieniędzy. Zgromadzone środki nie mogą zostać wypłacone ani żadnemu z rodziców, ani też opiekunowi prawnemu.

 

Gromadzenie kapitału można rozpocząć już od pierwszych dni życia dziecka. To doskonały prezent na powitanie małego człowieka. Co ważne, nie ma takiego obowiązku, by polisę zakładali rodzice. Mogą to zrobić również inne osoby bliskie jak dziadkowie czy ciocie lub wujkowie. Każdy, kto chce gromadzić pieniądze na przyszłość dziecka, może to zrobić.

 

Przygotowanie dziecka do dorosłości nie jest łatwe, a samodzielne oszczędzanie w niepewnych czasach jest bardzo ryzykowne. Skorzystanie z możliwości i rozwiązań, jakie daje Start w Dorosłość to sposób na zabezpieczenie swoich oszczędności i zwiększenie pewności, że młody człowiek dostanie finansowe wsparcie w najważniejszym dla siebie momencie życia. 

 

 

SPRAWDŹ OFERTY UBEZPIECZEŃ

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.