UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Każde dziecko powinno być w sposób szczególny otoczone wsparciem i ochroną. Dzieci uważa się za osoby bezbronne, bo takimi w istocie są. To do dorosłych, ich rodziców należy obowiązek zapewnienia im bezpieczeństwa, opieki i wsparcia. To rodzice powinni też zadbać o możliwości i odpowiednie warunki ewentualnego leczenia ich pociech. Dzieci sobie samodzielnie opieki lekarskiej ani państwowej, ani prywatnej, nie zapewnią. Właśnie dlatego powstają różnorodne programy ochronne dla dzieci. Część z nich to rozwiązania państwowe, systemowe, a część to rozwiązania prywatne, oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Czytaj dalej   

Przygotowanie dziecka do dorosłego życia to wielka odpowiedzialność rodziców. Nie łatwo jest bowiem przewidzieć, jaka będzie sytuacja i jakie warunki będą otaczały młodego człowieka w chwili, gdy będzie zaczynał samodzielne życie. Przygotowanie powinno więc obejmować odpowiednie wychowanie, tak by dziecko było gotowe na różne zdarzenia i umiało sobie w nich poradzić. Takie wychowanie, które uczyni je pewnym siebie i zdecydowanym człowiekiem. Przygotowanie to powinno również uwzględniać finansowe zabezpieczenie młodego człowieka. Wejście w dorosłość bez zaplecza jest bowiem bardzo trudne i niezwykle wymagające. Każda forma zabezpieczenia pozwala to nieco ułatwić. W przygotowaniu takiego wsparcia pomaga PZU wraz ze swoją polisą Start w Dorosłość.

Czytaj dalej   

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dla nas wiele ciekawych ofert w sektorze ubezpieczeń na życie. Mamy do wyboru polisy na życie, polisy na dożycie, mieszane, posagowe i z funduszem kapitałowym. Propozycje poszczególnych firm różnią się zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i wysokość składki ubezpieczenia na życie. Cena tej samej polisy może być inna dla różnych osób. Z czego to wynika?

Czytaj dalej   

Życie najmłodszych członków rodziny powinno być szczególnie chronione. Pod względem finansowym rodzice i opiekunowie mają do dyspozycji wiele dopasowanych rozwiązań, ale mało które z nich jest tak przejrzyste i korzystne jak polisa posagowa, czyli ubezpieczenie z gwarancją otrzymania gromadzonych środków na specjalnym koncie.

Czytaj dalej   

Polska rzeczywistość pokazuje, że dzieci są grupą najmniej zabezpieczoną pod względem ubezpieczeniowym. Rodzice ubezpieczają siebie jako głównych żywicieli rodziny, a dzieciom co najwyżej wykupują polisy szkolne, które w razie wypadku czy poważnych problemów ze zdrowiem okazują się mało przydatne.

Czytaj dalej   


Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.