UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Już wkrótce zabrzmi pierwszy dzwonek w szkołach. Kompletując, jak co roku, szkolną wyprawkę, nie zapomnij o ubezpieczeniu NNW dla twojego dziecka. Zanim otrzymasz ofertę polisy ze szkoły, sprawdź co może Ci zaproponować branża ubezpieczeniowa. Na co powinieneś zwrócić baczniejszą uwagę?

 

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków nie jest obowiązkowe. Polisa NNW może być wymagana przez szkołę np. w przypadku wycieczki szkolnej i nieszczęśliwych zdarzeń do jakich może wtedy dojść. Ubezpieczenie, chociaż nieobowiązkowe, naprawdę warto mieć. NNW zapewnia wsparcie finansowe w razie gdy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, zostanie poddane leczeniu szpitalnemu lub będzie zmuszone do zakupu środków ortopedycznych na skutek nieszczęśliwego wypadku. W ramach polisy towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni wypłatę określonej kwoty oraz zwrot poniesionych kosztów.

Szkolne NNW czy indywidualne ubezpieczenie dziecka?

Szkolne NNW jest jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń kupowanych przez rodziców z myślą o ochronie potomstwa. Większość osób wybiera najprostsze rozwiązanie i decyduje się na ofertę zaproponowaną przez szkołę. Zwykle jest ona bardzo atrakcyjna cenowo, ponieważ placówka edukacyjna z racji m. in. dużej ilości ubezpieczonych uczniów, otrzymuje niską wysokość składki. Problem w tym, że zwykle oznacza to także niskie sumy ubezpieczenia oraz wąski zakres ochrony. Czy to źle? Owszem. Polisa NNW jest wartościowa tylko wtedy, gdy odpowiedni nas chroni.

polisa posagowa

Przykład: Rodzice wykupili dla dziecka NNW z najniższą sumą ubezpieczenia wynoszącą 10 000 zł. Na zajęciach wychowania fizycznego doszło do niefortunnego wypadku – dziecko doznało złamania kości w nodze. Odszkodowanie z ubezpieczenia NNW wyniosło zaledwie 250 zł. Gdyby rodzice przezornie kupili polisę z wysoką sumą ubezpieczenia i szerokim zakresem ochrony, mogliby otrzymać duże wyższe świadczenia np. przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł – 1250 zł. Chyba widać różnicę między odszkodowaniem o wysokości 250 zł a 1250 zł?

Co zawiera zakres ochrony?

Warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie warunków ubezpieczenia NNW. Może się okazać, że uraz którego doznało dziecko w szkole nie mieści się w katalogu zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową. Od czego zatem można ubezpieczyć latorośl w ramach kompleksowej polisy NNW?

  • Urazy doznane w związku z nieszczęśliwym wypadkiem np. złamania kończyn, urazy głowy i inne.
  • Świadczenie z tytułu śmierci w związku z nieszczęśliwym wypadkiem.
  • Odmrożenia, oparzenia, urazy narządów wewnętrznych – są to sytuacje często nieobjęte w podstawowej wersji ochrony.
  • Udar mózgu, zawał serca – dodatkowe w szerszych zakresach ochrony ubezpieczeniowej.
  • Zwrot kosztów leczenia.
  • Zasiłek dzienny w związku z czasową niezdolnością do nauki.
  • Koszty wypożyczenia lub zakupu protez, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Rodzicu, ubezpiecz swoje dziecko

Pamiętajmy, że ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Szkoła może zapisać w swoim statucie wymóg posiadania NNW przez uczniów, ale i tak dyrekcja nie może żądać zawarcia umowy w ramach dostępnego w szkole programu. Rodzicom przysługuje w tym zakresie pełna dowolność. W dobie szerokich możliwości zawarcia ubezpieczeń przez internet, samodzielne znalezienie atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej nie sprawia większych trudności (porównaj oferty ubezpieczeń dla swojego dziecka). Równie dobrze możemy ubezpieczyć domowników w ramach kompleksowego ubezpieczenia mieszkania, zawierającego w swoim zakresie także polisę NNW dla dzieci i rodziców.

 

Ważne jest, abyśmy nie godzili się na pierwsze lepsze warunki, ale dokonali świadomego wyboru. Jeśli warunki ubezpieczenia oferowane przez szkołę są bardzo atrakcyjne, nie ma powodu by z tego rezygnować. Gdy jednak są mało satysfakcjonujące, nie ma nad czym się dłużej zastanawiać – lepiej samemu znaleźć lepszą polisę. Zdrowie jest bezcenne, ale koszty powrotu do zdrowia są jak najbardziej policzalne i częstokroć – niemałe. Dlatego ubezpieczenie dla dziecka zawsze się przyda.

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.