UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Zazwyczaj dzieci przed pójściem do przedszkola są pozbawione jakiejkolwiek ochrony ubezpieczeniowej – zarówno jeśli chodzi o ryzyko nieszczęśliwych wypadków, jak i ochronę OC czy leczenie. Pakiety Link 4 Mama oraz Link 4 Dziecko odwracają ten trend z korzyścią dla rodzin.

 

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

 

 

Dzieci są specyficznym klientem firm ubezpieczeniowych, gdyż ich zdrowie i życie nie jest bezpośrednio powiązane z utrzymaniem rodziny, a typowym klientem dla takich firm jest osoba pełnoletnia i pracująca.

 

Na czym polega ochrona dziecka w polisie?

Zazwyczaj ubezpieczenia na życie dla dzieci mają charakter umów dodatkowych do polis rodziców, a pierwszą samodzielną polisę wykupujemy dla dziecka dopiero w momencie, gdy rozpoczyna edukację i idzie do przedszkola lub szkoły.

 

Jest to wyłącznie polisa NNW, choć przecież może się zdarzyć, że dziecko spowoduje szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich. Tylko niektóre polisy na życie oferują policę OC, ubezpieczenie kosztów leczenia lub wsparcie medyczne.

 

Co obejmuje polisa Link 4 Dziecko?

Głównym trzonem pakietu Link 4 Dziecko jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Możemy dobrać samodzielnie wysokość sumy ubezpieczenia, korzystając z prostego kalkulatora na stronie Link4.

 

Wpisujemy liczbę dzieci, a potem dobieramy sumę ubezpieczenia. Koszty takiej podstawowej polisy kształtują się następująco:

 

  • 42 zł rocznie – SU 15 000 zł,
  • 62 zł rocznie – SU 25 000 zł,
  • 124 zł rocznie – SU 50 000 zł,
  • 220 zł rocznie – 100 000 zł.

 

Po wyborze sumy ubezpieczenia możemy zdecydować się na dokupienie ubezpieczeń dodatkowych, takich jak:

 

  1. Zdrowie urwisa – ubezpieczenie zdrowotne o wartości 160 zł, ale przy wyborze najtańszego pakietu NNW zapłacimy łącznie za pakiet 191, 30 zł rocznie, a przy wyborze większych sum ubezpieczenia NNW odpowiednio: 210,90, zł, 269,80 zł i 361 zł.
  2. Szybka pomoc – pomoc Assistance w zakresie dostarczenia sprzętu rehabilitacyjnego i leków, a w razie dłuższej nieobecności niezbędnych korepetycji o wartości 30 zł, ale przy wyborze najtańszego pakietu NNW zapłacimy łącznie za pakiet 72 zł rocznie, a przy wyborze większych sum ubezpieczenia NNW odpowiednio: 92 zł rocznie, 154 zł rocznie i 250 zł rocznie.

 

Stawki za pełny pakiet, zawierający zarówno ubezpieczenie zdrowotne jak i pomoc Assistance, wynoszą w zależności od wysokości sum ubezpieczenia NNW: 220,40 zł rocznie, 239,40 zł rocznie, 298,30 zł rocznie i 389,50 zł rocznie.

 

 

ZRÓB PORÓWNANIE POLIS

 

Dwa pakiety w jednym – jakie korzyści?

Pakiet Link 4 Dziecko warto powiązać z pakietem Link 4 Mama, gdyż dodatkowo zyskamy wtedy ubezpieczenie OC zarówno dla mamy, jak i dziecka. Jest to o tyle ważne, że nasza mała pociecha może stać się mimowolnym sprawcą szkody na życiu i zdrowiu osób trzecich, a wszelkie koszty tych szkód spadają na rodziców. Wykupując pakiet Link 4 Mama wyłącznie z polisą OC zapłacimy:

  • 38 zł – SU 30 000 zł,
  • 47 zł – SU 50 000 zł,
  • 238,5 zł – SU 100 000 zł
  • 252,70 zł – SU 150 000 zł.

Za stosunkowo niskie stawki – od 300 do 500 zł rocznie – możemy zapewnić dziecku kompleksową ochronę na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń, a dodatkowo zapewnić mu wsparcie lekarzy specjalistów z prywatnych placówek medycznych.

 

Co ważne, oferta jest dostępna dla każdego, bo można łatwo sfinansować ją choćby niewielką pożyczką – jej wyszukanie ułatwi nam porównywarka Sowa Finansowa. Każdy rodzic małego dziecka wie, jak duże są koszty leczenia małego dziecka i jak często decydujemy się na pomoc prywatnego specjalisty, gdyż nie mamy czasu lub możliwości stać w kolejkach do lekarza rodzinnego.

 

Składkę roczną możemy opłacić albo jednorazowo, albo w postaci dwóch lub czterech rat, co zapewnia dostępność oferty nawet dla rodzin dysponujących niskim budżetem. Dodatkowo jeśli posiadamy Kartę Dużej Rodziny, możemy liczyć na 10-procentową zniżkę za pakiet. Nie bez przyczyny produkty Link 4 Mama i Link 4 Dziecko otrzymały w 2018 roku nagrodę Laur Konsumenta – właśnie za kompleksowość oferty i atrakcyjną cenę w stosunku do zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.