UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Milowymi krokami zbliża się okres komunijny. Jest to ważny dzień dla dziecka pod wieloma względami. Na rodzicach i rodzicach chrzestnych spoczywa obowiązek odpowiedniego przygotowania dziecka.

 

Przy tym należy również odpowiednio przemyśleć kwestię prezentów, bo to musi być coś, co dziecku będzie służyć przez lata i co będzie faktycznie przydatne – a więc nie PlayStation czy kolejna gra wideo:) My mamy gotowy pomysł na prezent na komunię, a nazywa się: ubezpieczenie posagowe.

Czy ubezpieczenie posagowe może zawrzeć osoba spoza rodziny?

Często rodzice chrzestni poczuwają się do obowiązku i chcą zadbać o odpowiedni start dziecka w dorosłość. Co jednak w sytuacji, gdy rodzice chrzestni nie są członkami rodziny dziecka? Czy również mogą coś takiego zrobić? Oczywiście, że tak! Dziecko uposażone na polisie posagowej nie musi być członkiem rodziny ubezpieczającego! Dlatego też – jeśli Twój chrześniak ma w tym roku Pierwszą Komunię, a Ty chciałbyś zapewnić mu odpowiednie środki finansowe na start w dorosłość, powinieneś poważnie przemyśleć kwestię polisy posagowej. Także wówczas, gdy z chrześniakiem nie wiążą Cię więzy krwi.

Polisa posagowa – dlaczego warto?

Być może dziecko jeszcze w tej chwili nie doceni tego, że otrzymuje od Ciebie zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Ale zrobi to, gdy po ukończeniu 18 roku życia (lub 25...) otrzyma pokaźną sumę pieniędzy, w sam raz na opłatę studiów lub zakup pierwszego mieszkania. Ale uwaga – otrzymana kwota będzie tym większa, im dłużej będzie trwała umowa ubezpieczenia. Dlatego też – jeśli chcesz zakupić polisę posagową dla chrześniaka, który będzie przystępował do Pierwszej Komunii, to najlepiej określ czas trwania umowy dopóty, dopóki dziecko nie skończy 25 roku życia.

polisa posagowa

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.