UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci pojawiło się na polskim rynku w latach 70. ubiegłego wieku. Ówczesny Państwowy Zakład Ubezpieczeń oferował taką polisą w ramach ubezpieczeń na życie. Osobą uprawnioną do świadczeń było dziecko. Jak działało takie ubezpieczenie? Czy dzisiaj również można się w ten sposób zabezpieczyć?

 

Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci z lat 70. było formą dzisiejszej polisy posagowej. Umowa tamtego ubezpieczenia przewidywała wypłacenie uposażonemu określonej w umowie ubezpieczenia nominalnej sumy po upływie okresu, na jaki została ona zawarta. Ponadto, ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci przewidywało wypłacenie uposażonemu renty miesięcznej o wysokości 2 proc. nominalnej sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego czyli rodzica.

polisa posagowa

Renta miała być wypłacana do końca okresu, na który umowa ubezpieczenia została zawarta. Z kolei w momencie gdy uposażony w trakcie trwania ubezpieczenia doznał trwałego inwalidztwa (wycenianego na co najmniej 80 proc.) w wyniku nieszczęśliwego wypadku, to w razie śmierci ubezpieczonego tj rodzica, uposażonemu dożywotnio wypłacano miesięczną rentę. Niestety późniejsza inflacja oraz fakt, że Skarb Państwa nie został zobligowany do przeprowadzenia waloryzacji świadczeń z tytułu umów ubezpieczenia na życie zawartych przed 1990 rokiem spowodował drastyczny spadek wartości wypłacanych świadczeń.

 

Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci – bogata oferta dzisiejszych towarzystw

 

Dziś pod pojęciem ubezpieczenia zaopatrzenia dzieci rozumiemy polisę posagową. Ubezpieczenie to stanowi odmianę ubezpieczenia na życie z tą różnicą, że ogranicza się do ochrony dziecka, a nie tak jak w przypadku polisy na życie, ochrony całej rodziny. Często kupują ją rodzice jedynaków, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość swojego jedynego dziecka, w razie gdyby ich zabrakło.

 

Polisa posagowa może pełnić następujące funkcje:

 

1. ochronną – w razie śmierci rodzica dziecko może otrzymać przyjętą wcześniej sumę ubezpieczenia; możliwa jest też opcja, że to ubezpieczyciel będzie płacił kolejne składki do końca trwania umowy ubezpieczeniowej, a potem wypłaci dziecku założoną kwotę,

2. inwestycyjną – składki idą na uzbieranie kapitału, które dziecko otrzyma po osiągnięciu określonego w umowie wieku – kwota może być przeznaczona na dowolny cel: studia, wkład do zakupu mieszkania, organizację ślubu i wesela itd.

3. ochronno-inwestycyjną – połączenie ochrony ze zbieraniem funduszy na lepszy start w dorosłość.

 

Żyjemy w trudnych czasach. Bardzo trudny rynek pracy, rosnące ceny, niskie zarobki w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Przezorni rodzice, którym zależy na zabezpieczeniu przyszłości dziecka, zadbają o to, by jego przyszłość rysowała się w możliwie jak najjaśniejszych barwach.

 

Nie wiesz jak kupić dobrą polisę posagową? My Ci pomożemy! Wypełnij nasz formularz pod kątem swoich oczekiwań i czekaj na kontakt ze strony agenta.

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.