UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dla nas wiele ciekawych ofert w sektorze ubezpieczeń na życie. Mamy do wyboru polisy na życie, polisy na dożycie, mieszane, posagowe i z funduszem kapitałowym. Propozycje poszczególnych firm różnią się zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i wysokość składki ubezpieczenia na życie. Cena tej samej polisy może być inna dla różnych osób. Z czego to wynika?

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ DLA DZIECKA

Rodzaje ubezpieczeń na życie

 

Celem ubezpieczenia na życie jest zapewnienie rodzinie zabezpieczenia finansowego w razie naszej śmierci. Zakres polis można rozszerzyć również o innego rodzaju wydarzenia losowe takie jak inwalidztwo, poważne zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, utrata pracy, utrata zdolności do samodzielnej egzystencji, pobyt w szpitalu lub operacja chirurgiczna. Chcąc zgromadzić oszczędności na emeryturę możemy wykupić polisę na dożycie lub polisę na życie i dożycie (mieszaną). W obu przypadkach umowa jest zawierana na czas określony – kilkadziesiąt lat lub do czasu osiągnięcie przez ubezpieczonego pewnego wieku. Jednak jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję musimy liczyć się z tym, że jeżeli umrzemy przed zakończeniem trwania polisy zgromadzone środki zostaną przejęte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Polisa mieszana zakłada w takiej sytuacji wypłatę środków osobom uposażonym. Pomnażanie kapitału jest możliwe po wykupieniu ubezpieczenia o charakterze ochronno-inwestycyjnym. Określona przez nas ilość środków inwestowana jest w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych o różnym stopniu ryzyka.

 

Co wpływa na cenę polisy?

 

Wysokość składki ubezpieczenia na życie ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta. Najwięcej zapłacą osoby starsze, osoby cierpiące na przewlekłe choroby, ale też miłośnicy sportów ekstremalnych. Ubezpieczyciel może skierować nas na badania lekarskie żeby określić stan naszego zdrowia. Na określenie naszej stawki wpływ mają następujące czynniki:

 

  • wiek ubezpieczanego
  • płeć ubezpieczanego
  • aktualny stan zdrowia, nałogi
  • ryzykowne hobby
  • wykonywany zawód i ewentualne ryzyko z nim związane
  • suma ubezpieczenia
  • zakres ochrony

 

Zakres ochrony – a cena polisy

 

Podstawowa umowa ubezpieczeniowa gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje jednak umowy dodatkowe, które rozszerzają ochronę również na inne rodzaje ryzyka, takie jak wspomniane już inwalidztwo, poważne zachorowanie, a czasem nawet śmierć rodziców lub teściów. Co ciekawe, podpisanie umowy dodatkowej nie zawsze podnosi wysokość składki ubezpieczenia na życie. Niektórzy ubezpieczyciele oferują zniżki za każdą umowę dodatkową.

 

Suma ubezpieczenia

 

Wysokość sumy ubezpieczenia ustalamy sami. Im będzie ona wyższa, tym większa będzie nasza składka. Nie powinniśmy jednak sugerować się w tym przypadku ceną. Suma ubezpieczenia powinna być dostosowana do potrzeb naszej rodziny i sytuacji finansowej. Przykładowo, jeżeli spłacamy kredyt i nie posiadamy dużych oszczędności większa kwota gwarantowana lepiej zabezpieczy byt naszych bliskich po naszej śmierci. W czasie obowiązywania umowy możemy zmniejszać sumę ubezpieczenia i tym samym wysokość składki.

 

Jak obniżyć wysokość składki ubezpieczenia?

 

Jednym ze sposobów na obniżenie wysokości naszej składki jest wspomniane już podpisanie umów dodatkowych. Warto też pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia rodzinnego. Niektóre polisy dają nam bowiem możliwość nie tylko zadbania o przyszłość członków rodziny po naszej śmierci, ale również ochrony ich zdrowia. Umowa ubezpieczeniowa może objąć naszego współmałżonka, dzieci, a nawet rodziców i teściów. Zwykle za każdą kolejną osobę dodaną do umowy ubezpieczeniowej otrzymujemy zniżkę. Bardzo ważną kwestią jest również wiek ubezpieczonego, osoby młode płacą zwykle niższe składki. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie na życie w młodym wieku, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy nawet osobom poniżej 18 roku życia. 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ DLA MAMY

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.