UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Każde dziecko powinno być w sposób szczególny otoczone wsparciem i ochroną. Dzieci uważa się za osoby bezbronne, bo takimi w istocie są. To do dorosłych, ich rodziców należy obowiązek zapewnienia im bezpieczeństwa, opieki i wsparcia. To rodzice powinni też zadbać o możliwości i odpowiednie warunki ewentualnego leczenia ich pociech. Dzieci sobie samodzielnie opieki lekarskiej ani państwowej, ani prywatnej, nie zapewnią. Właśnie dlatego powstają różnorodne programy ochronne dla dzieci. Część z nich to rozwiązania państwowe, systemowe, a część to rozwiązania prywatne, oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia w ZUS

Przede wszystkim nowonarodzone dziecko należy zgłosić do państwowego systemu ubezpieczeń, jakim jest ZUS. Każdemu dziecku przysługuje bowiem bezpłatna opieka zdrowotna niezależnie od tego, czy rodzice również są ubezpieczeni, czy nie. Jeżeli któryś z rodziców jest aktywny zawodowo, wystarczy, że zgłosi w dziale kadrowym, że urodziło mu się dziecko i kadry mają obowiązek przekazać to zgłoszenie do ZUSu. W momencie, gdy informacja znajdzie się w ZUSie, dziecko jest automatycznie ubezpieczone, może zatem być objęte bezpłatną opieką lekarską w ramach państwowych przychodni. Jeżeli jednak rodzice nie są aktywni zawodowo, zgłoszenia i tak należy dokonać. Jeżeli są zarejestrowani, można to zrobić w urzędzie pracy, w którym rejestrują się rodzice. Można też zgłosić bezpośrednio w ZUSie lub za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tak czy inaczej, dziecko musi zostać zarejestrowane w ZUSie i w NFZ, żeby można je było objąć bezpłatną opieką.

Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia grupowego

Niektóre ubezpieczenia grupowe, które oferowane są w zakładach pracy, zawierają w sobie możliwość ubezpieczenia również dziecka. Jeżeli więc rodzice są zatrudnieni, a w ich zakładzie pracy jest wykupione ubezpieczenie grupowe, z którego korzystają, warto zapoznać się z rozwiązaniami i ofertą. Być może okaże się bowiem, że jest to właśnie oferta, która zakłada możliwość dołączenia niepełnoletniego dziecka. Dzięki temu dziecko zostałoby dodatkowo objęte ochroną na wypadek chorób, pobytu w szpitalu czy też nieszczęśliwych wypadków. Ważne jednak by ubezpieczyciel dopuszczał taką możliwość. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują na siebie odpowiedzialność za niepełnoletnich członków rodziny ubezpieczonego.

Zgłoszenie dziecka do polisy indywidualnej

Jest jeszcze trzecia możliwość. Jest to mianowicie zgłoszenie dziecka do indywidualnej polisy ubezpieczeniowej. To najlepsza i najbardziej dopasowana opcja. Stanowi idealne uzupełnienie ubezpieczenia państwowego, obowiązkowego. Polisa indywidualna dla dziecka dostosowana jest właśnie do potrzeb i oczekiwań małego klienta. Ochroną objęte są choroby dziecięce, nieszczęśliwe wypadki, bardzo często również złamania i oparzenia, na które małe dzieci często są narażone z racji swojej nieuwagi. Taka polisa może również obejmować ochroną osobę dorosłą, co w razie zajścia nieszczęśliwego zdarzenia zabezpiecza dziecko finansowo na przyszłość.

Witając dziecko na świecie rodzice myślą raczej o tym, by nic mu się złego nie stało i by było szczęśliwe. Starają się raczej nie myśleć w kategoriach chorób, szpital i zagrożeń. Zabezpieczenie jednak tego rodzaju zdarzeń może się okazać bardzo dobrą i słuszną decyzją, ponieważ w znacznie łatwiejszy sposób pozwoli poradzić sobie z ewentualnym zagrożeniem. Mimo tego, że nie są to przyjemne tematy, warto je wcześniej przemyśleć i przygotować się na każdą ewentualność.

 

SPRAWDŹ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.