UbezpieczoneDziecko.pl

Dobre ubezpieczenia posagowe dla Twoich dzieci

Infolinia: 22 270 00 33

Trudno przecenić zalety polisy posagowej. Jedno jest pewne - im szybciej zdecydujemy się na takie rozwiązanie, tym wcześniej nasza pociecha zyska na progu dorosłego życia. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, z jakich 5 powodów warto przystąpić do ubezpieczenia.

 

 

    Wybierz przyszłość dziecka

 

Kapitał na start

Po osiągnięciu pełnoletności Twoje dziecko czekają pierwsze poważne decyzje – wybór edukacji na uczelni wyższej czy założenie własnej rodziny. Czasem marzenia rozbijają się o brutalną rzeczywistość i o brak środków na spełnienie wszystkich planów. Co innego, gdy zapewniasz mu dobry, solidny kapitał.

Nawyk regularnego oszczędzania

Samemu czasem trudno zmusić się do regularnego odkładania pieniędzy na poczet swojego dziecka. Z ubezpieczeniami posagowymi jest inaczej. Jeśli wybierzesz składkę comiesięczną lub kwartalną, jesteś zobligowany do regularnego oszczędzania, a Twoje oszczędności jeszcze dla Ciebie pracują na funduszach inwestycyjnych.

Lekcja odpowiedzialności

Solidny kapitał, z jakim Twoje dziecko wchodzi w dorosłość, zobowiązuje je do podjęcia poważnych decyzji. Może przeznaczy środki jako wkład własny do swojego pierwszego mieszkania? Albo wybierze studia na renomowanej uczelni?

Ochrona dziecko w przypadku śmierci rodzica

Zazwyczaj jako dodatkowe ryzyko wybrać można ochronę na wypadek śmierci któregoś z rodziców (w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych takie ryzyko jest objęte już podstawowym zakresem ochrony). Taka opcja gwarantuje Ci również spokój psychiczny – masz pewność, że bez względu na to, co się z Tobą stanie, Twoje dziecko ma zapewnioną rentę.

Ochrona dziecka na wypadek hospitalizacji

To również można wybrać jako dodatkowe ryzyko objęte ochroną ubezpieczeniową. Z ubezpieczeniem posagowym masz pewność, że uzyskasz niezbędne środki finansowe, potrzebne do zapewnienia swojemu dziecku leczenia na najwyższym możliwym poziomie w razie poważnego zachorowania, następstw nieszczęśliwych wypadków lub jakiegokolwiek pobytu w szpitalu.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczonedziecko.pl

 

 

    Polisa z myślą o najmłodszych

 

Średnia ocena: 5

Dziękujemy za oddanie głosu.Serwis Ubezpieczonedziecko.pl wykorzystuje technologię cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ciasteczka w swojej przeglądarce.